Tiktok Takipçi Satın Al

Sony ve Microsoft, Call of Duty İçin Anlaşma İmzaladı

🚨 Sony, Call of Duty oyunlarının PlayStation'da tutmak için Microsoft ile "bağlayıcı" bir anlaşma imzaladı.

Microsoft, Activision Blizzard’ın satın alınmasından sonra yeni anlaşmalar yapmak için çalışmalara başladı. İlk olarak milyar dolarlık bir anlaşma imzalayan Sony, Call of Duty serisini PlayStation konsollarında tutmayı amaçlıyor.

Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda, “Microsoft ve Sony PlayStation, Activision Blizzard’ın satın alınmasının ardından Call of Duty’yi PlayStation platformunda tutmak için bağlayıcı bir anlaşma imzaladığını duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz. Gelecekte oyuncuların en sevdikleri oyunları oynamak için daha fazla seçeneğe sahip olacakları bir dünyayı dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

✍ Satın Alım Sonrası Anlaşmalar Başladı


Sony ve Microsoft, Call of Duty İçin Anlaşma İmzaladı

Microsoft, Activision Blizzard’ı satın alması için önemli bir adım attı. Microsoft Başkanı Brad Smith, Call of Duty’nin PlayStation‘da kalmasını sağlayacak bir anlaşma imzalandığını duyurdu. Smith, anlaşmanın onaylanmasının ardından bile Call of Duty’nin daha fazla platformda ve daha fazla tüketiciye ulaşabileceği bir odaklanmanın devam edeceğini belirtti.

ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC), Microsoft’un rakipleri olan Sony Group gibi şirketleri devre dışı bırakmak için bu anlaşmaya sahip olmasının, video oyunları oynayan veya abonelikleri olan tüketicilere zarar vereceğini iddia etmişti. Microsoft ise FTC’nin endişelerini gidermek için daha önce birleşmenin gerçekleşmesi şartıyla Nintendo ile 10 yıllık bir Call of Duty lisansı da dahil olmak üzere anlaşmalara varmıştı. Bu şekilde rakiplere de lisans verilerek rekabetin devam etmesi hedeflenmişti.

Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alması, video oyun endüstrisinde büyük bir değişiklik oluşturacak. Activision Blizzard, popüler oyunları ve markalarıyla tanınan bir şirket olarak öne çıkıyor. Call of Duty, en popüler oyun serilerinden biri olarak dünya çapında geniş bir oyuncu kitlesine sahip. Microsoft’un bu satın alma işlemi, şirketin oyun sektöründeki varlığını daha da güçlendireceğini ve büyüteceğini gösteriyor.

Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasına ilişkin anlaşmanın, ilgili düzenleyici kurumların onayından geçmesi gerekiyor. Ancak, bu anlaşma sayesinde Microsoft’un Call of Duty gibi popüler oyun serilerini daha geniş bir oyuncu kitlesine sunabileceği ve oyun endüstrisindeki etkisini artırabileceği öngörülüyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu