Tiktok Takipçi Satın Al

Sony: PlayStation 5’te PSVR Oyunları İçin Plan Yok

PlayStation VR sahipleri, bir PS5'e yatırım yapmayı yeniden düşünmek isteyebilir. En azından şimdilik.

PlayStation 5 çıkış tarihi yaklaşırken Sony, PlayStation VR’ın yeni PS5 oyunlarıyla uyumlu olmayacağını açıkladı.


Bu, PS5’te oynamak için özel olarak tasarlanmış oyunların mevcut PSVR kulaklığınızla çalışmayacağı anlamına gelir. Washington Post ile yaptığı röportajda PlayStation başhocası Jim Ryan, PlayStation VR’ın yakın gelecekte PlayStation 5 ekosisteminin anlamlı bir parçasını oluşturmayacağını doğruladı.

PlayStation VR kulaklık tam olarak en popüler PlayStation çevre birimi değildi. Statista’ya göre 113 milyon PS4 sahibinden (Ocak 2020’ye kadar), sadece beş milyonu PSVR’ye satın aldı. Bu, PlayStation’ın yerel VR platformunda satılan PlayStation 5 sahiplerinin yalnızca yüzde 4,4’üne denk geliyor.

Bununla birlikte, bu beş milyon PSVR sahibi, rahat bir nefes alabilir, çünkü PSVR kulaklık hala PS5 ile çalışacaktır, basitçe yeni geliştirilen oyunların hiçbiri desteklenmeyecektir. En azından öngörülebilir gelecek için değil.

PS5 ile geriye dönük uyumlu olan herhangi bir PS4 oyunu , PlayStation VR başlığı ve Move denetleyicileriyle çalışmaya devam edecek , bu nedenle en azından cihaz henüz “pahalı kağıt ağırlığı” durumuna indirgenmeyecek.

PlayStation’da Sanal Gerçeklik Tamamen Öldü mü?

Sony: PlayStation 5'te PSVR Oyunları İçin Plan Yok

Öyleyse, PSVR öldü mü? Bu ona nasıl baktığına bağlı. Tabii ki, PS5’te oynadığınız tüm PS4 başlıkları Game Boost olarak değerlendirilecektir. Bu, onları PS5’te oynadığınızda PS4’te oynamaya kıyasla biraz geliştirildikleri anlamına gelir.

Göreceğiniz değişiklikler, Sony’nin yeni neslinin gücü sayesinde yükseltilmiş grafikler ve kare hızlarını içerir. Bununla birlikte, hala PS4 oyunları oldukları için farkı göreceksiniz. Peki bu, PSVR için ne anlama geliyor?

Bir Sony çalışanı tarafından UploadVR’ye gönderilen bir açıklamaya göre , bu, PS4’ün PSVR kullanan Hitman 3 gibi oyunların PlayStation 5’te oynatıldığında sanal gerçeklik başlığı ile birlikte çalışacağı anlamına geliyor. PlayStation’ın diğer geriye dönük uyumlu büyük oyunları.

Aynı Sony çalışanı, PSVR PlayStation 5 ile çalışacak olsa da, VR teknolojisini kullanacak yeni PS5 oyununun bulunmadığını doğruladı. Öyleyse, yeni PSVR oyunu yok. En azından şimdi değil.

PlayStation VR, Yeni PS5 Oyunlarında Çalışmayacak

Sony’nin PlayStation 5 yutturmaca boyunca kullandığı en büyük moda sözcüklerden biri “daldırma” olmasına rağmen, konsol devi PSVR’nin PlayStation ekosisteminde kendine ait anlamlı bir yere sahip olduğunu görmüyor gibi görünüyor.

Elbette Jim Ryan, sanal gerçekliğin bir noktada yine PlayStation ailesinin bir parçası olabileceğini ima etti, ancak konsol hayranları yakın zamanda yeni VR ekipmanı için beklememeli.

Bir PSVR kulaklığınız varsa, iyi haber, onu bir dereceye kadar hala kullanabilirsiniz. Şimdilik onunla herhangi bir yeni PS5 oyununun keyfini çıkarmayı beklemeyin.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu