Tiktok Takipçi Satın Al

Sony, PlayStation 5’in Çıkış Tarihi ve Fiyatıyla İlgili İddiaları Yalanladı

Sony’nin popüler oyun konsolu PlayStation serisinin 5. ürünü olacak olan PlayStation 5 hakkında bazı dedikodular bulunuyordu, Sony bu dedikoduları yalanladı.

Oyun haberleriyle sürekli sizlere güncel bilgiler vermeye devam ediyoruz. Yine gündemde olan bir oyun konsolu ile ilgili bir haber daha gelmiş oldu.


Sony, PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatıyla ilgili iddiaları yalanladı. Famitsu ile temasa geçen Sony, PlayStation 5’in 4 Aralık 2020’de aşırı fiyatlandırmaya devam ettiğini söyleyen söylentileri reddetti.

16 Aralık’ta, Gamers Gate adında belirli bir Japon blogu, çıkış fiyatı ve Sony PlayStation 5’in çıkış tarihi hakkında yanlış bilgiler bildirdi. Bu söylentiler, PS5’in 4 Aralık 2020’de piyasaya sürülmesi gerektiğini ve standart sürümün 600 dolar civarında olduğunu söyledi. PlayStation 4 Pro benzeri bir sürümün fiyatı 1000 dolar civarında. Bu yanlış bilgi internette yayılıyordu, okuyucularını uyarmak için Famitsu, durum hakkında bir makale yayınladı.

PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatı yalanlandı

Sony, PlayStation 5'in Çıkış Tarihi ve Fiyatıyla İlgili İddiaları Yalanladı

Famitsu’dan yayınlanan makale PS5 fiyatlarından bahsetti ve Gamers Gate tarafından yayınlanan çıkış tarihi yanlış olduğunun altını çizdi. Famitsu, en önemlisi bilgilerin yanlış olduğunu doğrulayan Sony ile iletişim kurdu. Gamers Gate aldı blogda sadece bu PlayStation 5 haberi yapılmadı. Sitenin daha önce ‘Pokemon Diamond and Pearl Remake’ oyununun çıkış tarihini 2019 olarak duyurduğu fakat bu tarihin de yalanlandığı ortaya çıktı. Kesin olan bir şey var ki o da Sony’nin PlayStation 5’in çıkış tarihini açıklayana kadar böyle iddialarla sık sık karşılaşacağız.

PlayStation 5’in 2020 yaz döneminde tanıtılması planlanıyor. Konsolun tasarımı, fiyatı ve piyasaya sürülme günü henüz Sony tarafından resmi olarak açıklanmadı. Acquire’ın yeni oyunu Gladiux’un PC ile birlikte PS5’te piyasaya sürülmesi de mümkün. Ekim ayında, Sony ayrıca Famitsu aracılığıyla PS5’teki geriye dönük uyumluluk özelliğinin henüz hazır olmadığını bildirdi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu