Sony, PlayStation 4 İçin Önemli Bir Sistem Güncellemesi Yayınladı

PlayStation 4’e Önemli Bir Sistem Güncellemesi Yayınladı

Abone Ol 

Son günlerde PlayStation 4 markası Jail Break’le yan yana yazılmaya başlamıştı ki Japon teknoloji devi ve PlayStation markasının sahibi Sony’den kısa süreli bir BETA programından sonra güncelleme dağıtıldı.

Bu güncelleme en çokta Play Station 4 Pro oyuncularını sevindirecek. Sony PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için 15 Ocak 2018 günü Supersampling isimli yazılımın dahil olduğu 5.50 BETA sürümünün açıldığını, BETA programına kayıt olan kullanıcıların programa dahil olabileceğini duyurmuştu. 2 Şubat gecesi PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için 5.50 sürümü resmen Sony tarafından dağıtıma başlandı.

PlayStation 4 Rekora Doymak Bilmiyor!

4K Deneyiminde İyileştirme

PlayStation 4'e Önemli Bir Sistem Güncellemesi Yayınladı

Yukarıda da dediğim yeni dağıtılan güncelleme en çok PlayStation 4 Pro kullanıcılarını sevindirecek cinsten. Yeni yayınlanan 5.50 sürümü PlayStation 4 Pro kullanıcılarına Supersampling  desteği tanınmasını sağladı. Bilindiği üzre PlayStation 4 Pro 4K desteği veriyor. Ancak bu özellik sadece 4K destekli oyunlarda kullanılıyor. 5.50 sürümü ile birlikte gelen Supersampling  yazılımı sayesinde bu sorun ortadan kalkmış oluyor. Supersampling; maksimum 2K çözünürlükte görüntü verebilen oyunların 4K çözünürlükte çalışmasını sağlayan bir teknoloji. Örneğin 2K çözünürlükte geliştirilen bir oyun, PS4 Pro’da 4K olarak da oynanabilecek. PlayStation 4 Pro ile 4K oyun oynanması için 4K (UHD) televizyona ihtiyaç olduğunu da akatarlatalım.

Yeni güncelleme ile gelen bir diğer özellikler ise;

  • Artık PlayStation Network’de Nick yani adınızın değiştirmeyi yapabileceksiniz.
  • Sürekli oynadığınız oyunların yeri değişmesin isteyenler, PlayStation 4 ana menüsünde sevdiği oyunların yerlerini sabitleyebilecek. Böylece sürekli oynadığı oyunların yeri değişmeyecek.
  • PlayStation 4’te hangi oyunu ne kadar zaman ile oynadığınız ve kaç saat hangi oyuna zaman ayırdığınız hakkında bir istatistik yazılımı sunuyor.

 

Göz atın:   Galaxy S20 Aksesuar Tedariği Çin'de Corona Virüs Salgınından Dolayı Ertelendi

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.


Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Başa dön tuşu