Tiktok Takipçi Satın Al

Sony Katlanılabilir Telefon Patenti Alıyor!

Sony geç saatlerden beri oyunlarında zirvede değil, ama şimdi onlardan yeni bir şey aldık. LetsGoDigital’e göre, şirket sadece katlanabilir bir akıllı telefon için yeni bir patent başvurusunda bulundu. Ancak Sony’nin yaklaşımını benzersiz kılan şey, patentin diğer yaklaşımların aksine, ekrana sıkışmış tüm ortak akıllı telefon sensörlerini göstermesidir.

Sony’nin yeni katlanabilir akıllı telefon patenti, bir basınç sensörü, hızlanma sensörü ve sıcaklık sensörü ile önde ve arkada esnek bir ekran gösteriyor. Şirket ayrıca, bir ışığa duyarlı sensör gibi başka sensörlere sahip olabileceklerine ve ekrana bir direnç sensörü eklenebileceğine inanıyor. Bunlar, cihazın kullanıcının cihazını nasıl tuttuğunu keşfetmesini sağlar; bu da UI’nın kullanıcının tutma alışkanlıklarına uyum sağlamasına olanak tanır.


Sony Katlanılabilir Telefon Patenti Alıyor!

Ön ve arka taraflar şeffaf ekranlara sahip olacak ve akıllı telefonun kendisi kavisli bir durumda katlanacaktı. Bu, Samsung’un ekranın içinde ve dışında iki ekran içeren yaklaşımına benzemiyor. Şirket, ekranın yalnızca dışarıda olmasını seçti bu da onu Huawei Mate X katlanır telefonlardan birine yerleştirdi.
Sony’nin katlanabilir akıllı telefonunu ne zaman piyasaya süreceği ya da bir Sony katlanır telefon olarak göreceğimizden haber yok. Ancak, Samsung ve Huawei, katlanabilir telefon sektörüne doğru ilerliyor gibi görünüyor ve Sony’nin de katlanılabilir telefon olayına girmek isteyeceği anlaşılıyor.
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu