Tiktok Takipçi Satın Al

Sony, 2050 Yılına Kadar Nobel Ödülü’nü Kazanacak Yapay Zeka Geliştirecek!

Sony‘nin yapay zeka araştırma başkanı, Nobel Ödülü’nü kazanacak bir yapay zeka yaratmayı planlıyor. Hiroaki Kitano’nun planına göre 30 yıl sürecek.


Sony Computer Science Laboratories’in CEO’su Hiroaki Kitano, modern bilimsel zihinlere rakip olan yapay zeka yaratma planlarını açıkladı. Bunun için Kitano, Nobel Turing Challenge’ı geliştirecek ve başlatacak. Amaç, 2050 yılına kadar Nobel Ödülü’nü kazanacak kadar akıllı bir yapay zeka geliştirmek.

Kitano‘ya göre proje, bilim ve teknolojide benzersiz, temelde yeni keşiflerle ayırt edilecek. Sony’nin AI araştırma başkanı, “Zaten bildiklerimizi yeniden keşfetmemek veya insan düşünce süreçlerini taklit etmeye çalışmamak önemlidir” dedi. “Projenin amacı, bilimsel keşfin kendisini yeniden formüle etmek ve alternatif bir form geliştirmektir.”

Sony’den Büyük Hamle

“Nobel Turing Challenge projesinin değeri, sürekli ve otonom olarak keşifler yapabilen makinelerin geliştirilmesinde yatmaktadır. Yapay zeka bilimcisi, mümkün olduğu kadar çok hipotez üretecek ve test edecektir. Bazıları kendi başlarına büyük keşiflere yol açacak veya onlara temel oluşturacaktır.”

– Sony Computer Science Laboratories CEO’su Hiroaki Kitano

Başlangıçta Kitano, hem deneylerde hem de veri analizinde araştırma sürecinin bir bölümünü otomatikleştiren bir dizi faydalı araç oluşturmayı planlıyor. Yavaş yavaş, daha geniş bir hipotez ve test yelpazesi oluşturmak için özerklik düzeyi artabilir.

Kitano, insanların bilimsel hipotezleri test etmek için daha fazla zamana sahip olmaları için yapay zeka bilim insanının zorlu entelektüel çalışmayı üstleneceğini açıkladı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu