SON DAKİKA: Deprem Sonrası Türk Telekom'dan Açıklama - TeknoDiot.com

SON DAKİKA: Deprem Sonrası Türk Telekom’dan Açıklama

Abone Ol 

Bugün öğlen saatlerinde İstanbul Silivri bölgesinde 5.8 şiddetinde bir deprem gerçekleşti. Depremden sonra Türk Telekom alt yapısında sorunlar ortaya çıktı.

GSM operatörleri bu depremde sınıfta kaldı diyebiliriz. Operatör kullanıcıları, yaşanan yoğunluk, uzun süreli iletişim kopukluklarına neden oldu. İnsanlar uzun süreler boyunca telefonlar aracılığıyla birbirlerine ulaşamadılar. Operatörlere verilen tepkiler sosyal medyada çığ gibi büyüyor.

İlk açıklama Türk Telekom’dan geldi. Twitter üzerinde olayla ilgili kısa bir açıklama yapan Türk Telekom, fiber altyapısında sorun olmadığını dile getirdi. 5 artçı sarsıntı yaşandı AFAD, yaptığı duyuruda, 13.59’da Marmara Denizi Silivri açıklarında meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depreminden ardından 5 ayrı artçı sarsıntının yaşandığını bildirdi.

Sınıfta kaldılar!

Duyuruda, 14.08’de merkez üssü Marmara Denizi’nde 4.0 büyüklüğünde, 14.11’de 3.3, 14.26’da 4.1, 14.31’de 3.1, 14.34’te de 3.2 büyüklüklerinde artçı depremler meydana geldiği belirtildi.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Türkiye’nin neredeyse tüm internet alt yapısı Türk Telekom’un elinde, ancak depremden dolayı insanlar yakınlarına ulaşmak için telefonlarına sarıldı. Türk Telekom konu ile ilgili açıklamasına hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Göz atın:   Türk Telekom'dan Kamuoyu Duyurusu

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu