Tiktok Takipçi Satın Al

Snopy Rampage SG-R360 Xbox 360 Gamepad İncelemesi

Bu makalemizin konuğu hem Xbox hem de PC’de kullanabileceğimiz Rampage Sg-R360 gamepad modeli. Son zamanlarda gamepad modelleri oldukça rağbet görüyor. Bu sefer bir kablolu gamepad’e yakından bakacağız. Öncelikle tasarıma da baktığımız zaman Xbox kontrolcüsüyle aynı tasarıma sahip. Özellikle bu joysticklerin yerleri olsun tuş konumlandırması olsun tuşların yapısı olsun her şeyiyle birebir neredeyse aynı. Gamepad plastik bir kabloya sahip. Herhangi bir örgü yapıda kablosu bulunmuyor.

Gamepad’in kablosu 2 metre 20 santimlik bir uzunluğa sahip. Bu da oldukça ideal. Çünkü benim gibi kasanız masanın altında olabilir. Herhangi bir noktada uzakta kalabilir. 220 santimlik kablo işinize çok çok yarayacaktır. Gamepad’in üzerinde toplam 13 adet tuş bulunuyor. Bu tuşların hissiyatı oldukça iyi. Benim en çok joystick analog kısımları hoşuma gitti .Çünkü kabartmalar oyun hissiyatında gerçekten müthiş bir etki bırakıyor. Gamepad Xbox ve PC’nin haricinde bir de mobil cihazlarda da çalışıyor. OTG dönüştürücüsü ile birlikte USB kablosunu taktım ve aktif olarak oyun oynadım ama tabii ki desteklediği oyunlar Call of Duty Mobile veya Asphalt 8-9 gibi oyunlar.


Tasarımsal olarak zaten Xbox 360 kontrolcüsüyle birlikte aynı tasarıma sahip olduğu için de elle oturması olsun her şeyi güzel. Malzeme noktasında da tamamen plastik bir yapıya sahip ve bununla birlikte çok böyle eli terleten bir yapıya sahip değil. Örneğin 2-3 saat kullanım sonrasında hafif hafif böyle alt tarafta nemlendirme yapabiliyor. O da sabit kaldığınızdan dolayı olduğunu söyleyebilirim. Orta kısımda bulunan tuşumuzda Rampage logosu bizleri karşılıyor. Sağ ve sol tarafında da Back ve Start tuşları mevcut. Gamepad’in orta kısmında ise mikrofon ve kulaklık girişi mevcut. Analoglarda bulunan malzeme kalitesi oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim.  Oyun oynarken de herhangi bir rahatsızlık duymuyorsunuz. Cihazlara bağlandığı andan itibaren 1000 hertzlik bir bağlantı hızı sunuyor. Herhangi bir kopma vesaire yapmıyor.

Oldukça hızlı bir bağlantı deneyimi yaşattığını söyleyebilirim. Birazda oyun testi yapalım dimi. Bilgisayar başına geçtik gamepad’i bilgisayara bağladık FIFA 22 açtık. Oyun oynarken top vuruşlarında topların direğe denk gelmesi gibi durumlarda gamepad üzerinde titremiş oluyor. Bu titreşim düzeyi çok fazla değil fakat hafifte olsa hissedilebiliyor. Yüksek derecede bir titreşim özelliğiyok ama titreşim özelliği var mı Evet var oyun deneyimi olarak Gerçekten güzel RL tuşları da iyi bir seviyede. Üst kısımdaki tuşların hissiyatı alttakilere göre bir tık daha farklı olduğunu söyleyebilirim. Genel olarak oyun deneyimi bakımından güzel. Uzun kullanımlarda hafif bir nemlendirme yapıyor. Özellikle yaz aylarında zaten her gamepad’te olduğu gibi terleme yaşayacaksınızdır. Son olarak değerlendirmek gerekirse oyun oynarken benim çok zevk aldığım bir gamepad oldu. Özellikle FIFA gibi oyunlarda zaten çok çok tatmin etti.

Eğer siz bir PlayStation kontrolcüsüne alışıksanız bu gamepadine geçiş yaptıktan sonra bir süre alışma süreciniz olacaktır. Ancak sonrasında vazgeçemeyeceğinizi düşünüyorum. Çünkü bende öyle oldu. Tek bu gamepad değil buna benzer farklı Xbox kontrolcülerini test ettim, denedim, kullandım. Bununla birlikte artık PlayStation kontrolcülerini kullanamıyorum. Bunlar daha rahat geliyor. Belki alışamayabilirsiniz belki alışırsınız ben alışamam dedim öncesinde ama sonrasında da bırakamadım. Şimdi de Xbox kontrolcülerini sevmeye başladım. Önyargımı kırdı açıkçası. Gamepad ile ilgili bütün detaylarını makalemizde bulabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
5
+1
1
+1
1
+1
1
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu