Tiktok Takipçi Satın Al

Snapchat Hikayeleri Nasıl Sessize Alınır?

Bu makalemizde sizlere Snapchat hikayelerini nasıl sessize alınacağını sizlere detaylı olarak anlattık. Detaylar makalemizde…

Snapchat hikâyeleri nasıl sessize alınır sorusu, son yılların popülerliğini koruyan ve yoğun olarak kullanılan Snapchat uygulaması kullanıcıları tarafından sıkça sorulmaktadır.


Çünkü çoğu kişi, arkadaş listesinde çeşitli sebeplerden dolayı mecburen katlandığı kişilere yer vermektedir. Kendisinden rahatsızlık duyulan fakat yine de arkadaş listesinden çıkartılamayan kişiler için Snapchat, hikayeyi sessize alma fırsatını sunmaktadır.

Özellikle gün içerisinde onlarca gereksiz, boş ve saçma paylaşım yapan kişilerden duyulan rahatsızlığı gidermek için Snapchat’in bu özelliğinden yararlanılmaktadır. Hikâyelerin sessize alınabilmesi için yapılması gereken işlem sırası ile aşağıdaki gibidir:

  • Snapchat uygulamasına girilir
  • Arkadaşların bulunduğu kısma giriş yapılır
  • Sağ üst kısımda bulunan üç noktalı sembole tıklanır
  • Hikâyesi sessiz duruma alınmak istenen kişinin profiline tıklanır
  • Açılacak olan sayfada ‘Hikâyeyi Sessize Al’ seçeneği aktif hale getirilir

Snapchat Hikayeleri Nasıl Sessize Alınır?

İlgili Makaleler

Sırasıyla bu işlemlerin yapılması ile birlikte Snapchat kullanıcıları, seçtikleri kişilerin hikâyelerini sessize alabilmekte ve bu kişilerin paylaştığı içerikleri görememektedir. Snapchat kullanıcıları, hikayelerini sessize aldığı kişinin paylaşımlarını tekrardan görmek istediğinde aynı işlemi sırasıyla tekrarlayarak hikaye bildirimlerini açabilmektedir.

Snapchat Bildirimleri Neden Sessize Alınır?

Snapchat kullanıcıları genellikle paylaşımlarından hoşlanmadığı kişilerin hikayelerini sessize almaktadır. Toplumumuzda ‘ayıp olmasın’ düşüncesi ile sosyal medya uygulamalarında çoğu kişiye paylaşımlarından hoşlanılmadığı halde arkadaş listesinde yer verilmektedir. Bu noktada, hikayeyi sessize alma seçeneği diğer kullanıcılar için oldukça işlevsel bir seçenek olmaktadır. Çünkü bu işlem sonrasında karşı tarafa bir bildirim gitmemektedir. Böylelikle bu kişileri, arkadaş listesinden çıkarmadan da yok saymak mümkün olmaktadır.

Hikâyesi sessize alınmış olan kişinin paylaşımları, uygulamanın hikâyeler kısmının en alt tarafında bulunmaktadır. Dolayısı ile sessize alınmış olan bir profilin hikaye izlemeleri istenildiği zaman gerçekleştirilebilinmektedir.

Snapchat Hikayeleri Nasıl Sessize Alınır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu