Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft Edge Kendi Parola Oluşturucusunu Kullanıyor

Kısa bir süre sonra Edge'de sadece birkaç tıklamayla süper güçlü bir şifre oluşturabilirsiniz.

Chromium Edge yalnızca 2020’nin başlarında tamamen piyasaya sürüldüğünde, Microsoft, özellikler açısından Chrome ve Firefox’u yakalamak zorunda kaldı.

Bu nedenle, şirket kısa süre önce yeni tarayıcısında güçlü şifrelerin hızlı ve kolay bir şekilde oluşturulmasına izin veren bir şifre oluşturucunun piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Yeni Microsoft Edge Güncellemesinde Neler Var?


Microsoft, duyuruyu Tech Community’de yaptı . Güncelleme, Edge’in ana dalı için tam olarak hazır değil, bu nedenle şu anda tarayıcının Dev sürümünde test ediliyor.

Edge’in Dev sürümü, Canary sürümü (bir gün önce eklenen özellikleri test eder) ve Beta sürümü (piyasaya sürülmeden önceki son rötuşları veren) arasında rahatça oturur. Bu nedenle, bu güncellemeyi bir süre ana dalda görmeyeceğiz, ancak yine de Microsoft Edge için çalışmakta olanları önizlemenin iyi bir yolu.

Yeni Dev güncellemesinde, yeni kupon ve fiyat karşılaştırma aracında bazı iyileştirmeler de dahil olmak üzere pek çok ilginç şey var . Ayrıca, Windows olmayan sistemlerin PDF dosyalarında metin notları oluşturmasına izin verir ve macOS’a Resim İçinde Resim uyumluluğu ekler. Bununla birlikte, yama notlarında özellikle ilgi çekici olan hususlar şunlardır:

Edge’in yeni şifreler oluşturma yeteneği eklendi. Tarayıcıda saklanan şifreleri kopyalama ve düzenleme yeteneği eklendi.

Microsoft Edge Kendi Parola Oluşturucusunu Kullanıyor

İnsanların çok az çabayla güçlü parolalar oluşturmasının kolay bir yolu olduğu için bu oldukça büyük. Bunu Edge’de yerleşik olarak bulunan parola yöneticisiyle birleştirdiğinizde, unutmaktan endişe etmeden güçlü parolalar oluşturabilir ve saklayabilirsiniz.

Microsoft Edge Ile Parolalarınızı Daha Güçlü Hale Getirme

Microsoft rakip tarayıcıları ele geçirirken, yazılım devi rakiplerinin sahip olduğu özellikleri eşleştirmeyi hedefliyor. Bundan sonra, Microsoft, tarayıcıyı Chrome ve Firefox için gerçek bir rakip haline getirecek heyecan verici yeni yollarla zorlamak zorunda.

Elbette, kendinizi çevrimiçi güvende tutmak için bir şifre oluşturucuya ihtiyacınız yok. Kendi şifrelerinizi oluşturmanın hem güvenli hem de rastgele bir harf ve sayı dizisinden çok daha akılda kalıcı olan birçok yolu vardır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu