Tiktok Takipçi Satın Al

İstenmeyen SMS Engelleme Nasıl Yapılır?

İstenmeyen SMS engelleme ve bu engellemenin nasıl yapılabileceği özellikle son dönemde sayıları son derece artan otomatik mesajlardan sonra daha da önem kazandı.

SMS engelleme nasıl yapılır? Tanımadığınız, bilmediğiniz ya da istemediğiniz herhangi biri ya da bir kurumun size mesaj atmasını ve SMS yollamasını engelleyebilirsiniz. Kişilerin haberleşmek, konuşmak, bilgi aktarmak gibi farklı birçok nedenle en çok kullandıkları yollardan bir tanesi de SMS gönderimi ve alımıdır.


Kısa mesaj olarak da isimlendirilen bu hizmet cep telefonlarının ilk özelliği olduğu için çok uzun yıllardır kullanılmaktadır. Fakat bazı durumlar bazı yerlerden mesaj almak istemeyen insanlar, bu sorunlarının çözümüne birkaç kolay adımda ulaşabilirler. İstenmeyen SMS engelleme ise birkaç farklı şekilde yapılabilmektedir.

İstenmeyen SMS Engelleme Nasıl Yapılır?

SMS Engelleme Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak SMS engellemenin farklı yolları olduğu ve genelde hepsinin de işe yaradığı net olarak söylenebilir. Bu noktada önemli detaylardan biri engellenmek istenen SMS ya da kısa mesajların kime ait olduğudur. Bir şahıs ya da kişi mi? Bir operatör ya da şirket mi? Yoksa sanal makinalardan gönderilen spam mesajlar mı? Bu tür mesajların hepsini saniyeler içinde birkaç ayarlama ile engellemek mümkündür.

Öncelikle bütün bu engelleme işlemlerini sahip olduğunuz cep telefonunuzdan yapacaksınız yani harici bir bağlantıya ya da ek uygulamaya gerek yoktur. İstenmeyen SMS engelleme işlemleri için telefonların ayarları kısmı açılır, buradan mesaj ayarları sekmesi bulunur ve bu menü içinde yer alan engelleme kısmından istenilen kişi ya da kurum direk engellenebilir. Burada farklı telefon ve işletim sistemlerinde menüler fark gösterebilirler.

Bir kuruluştan gelen mesajı engellemek istiyorsanız İfadeleri Engelle sekmesine girin ve buradaki kutucuğa az önce kaydettiğimiz kodu yazın. Artık hiçbir şekilde o koda sahip mesajlar size gelmeyecek.

iOS işletim sistemine sahipseniz eğer o zaman şu kısımları halledebilirsiniz. İllk olarak iPhone’da yer alan Mesajlar uygulamasına açın ve ilgili yazışmayı açın, kişi adına veya telefon numarasına dokunun. Buradan Bilgi sekmesine dokunun. Bilgi ekranının alt kısmına kaydırın ve Uyarıları Gizle‘ye dokunun.

Hemen sonrasında ise Ayarlar menüsüne giriniz, girdikten sonra Mesajlar’a gidin. Oraya da girdikten sonra burada yer alan Bilinmeyenleri Filtrele seçeneğini açın. Artık uygulama içinde bilinmeyenler diye ayrı bir kategori bulunacak siz de buraya düşen mesajların bildirimlerini almayacaksınız.

İstenmeyen SMS Engelleme Nasıl Yapılır?

İstenmeyen SMS Engelleme Nasıl Yapılır?

İstenmeyen SMS Engelleme Nasıl Yapılır?

İstenmeyen SMS Engelleme Nasıl Yapılır? İstenmeyen SMS Engelleme Nasıl Yapılır?

İstenmeyen SMS Engelleme Nasıl Yapılır?

İstenmeyen SMS Engelleme Nasıl Yapılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu