Tiktok Takipçi Satın Al

Singapur, Koronavirüsü İzleyen Cihazları Dağıtıyor

Singapur yetkilileri, insanların temaslarını izleyen cihazlar dağıtmaya başladı. Bu nedenle, cep telefonu kullanmayan insanlar arasında koronavirüsün yayılmasını izlemek istiyorlar.

Koronavirüsün yayılmasını yavaşlatma çabalarının bir parçası olarak, Singapur yetkilileri Bluetooth özellikli cihazları dağıtmaya başladı. 


Bu TraceTogether, kişileri izleyen ve kullanıcıları enfekte kişilerle temas halinde olduklarını uyaran uygulamalara bir alternatiftir. Cihazlar cep telefonu olmayan kişiler için tasarlanmıştır. 

TraceTogether’nın ilk partisi, yalnız yaşayan ve cep telefonu kullanmayan yaşlı insanlar arasında dağıtıldı. Cihazların benzersiz QR kodları vardır ve servis ömürleri dokuz aya kadar olduğundan şarj edilmeleri gerekmez.

Cihazlar Bluetooth sinyallerini yakındaki diğer TraceTogether cihazlarıyla veya TraceTogether uygulamasını çalıştıran akıllı telefonlarla değiştirir. Daha sonra koronavirüs bulan insanlara yakın veya temas halinde olmaları durumunda, testi geçme isteği ile cihaza bir bildirim gönderilecektir. Kullanıcı kendisine bulaşırsa, kendisiyle temasa geçen tüm vatandaşları bilgilendirmek için bunu bilgilendirmesi gerekir.

İlgili Makaleler

Koronavirüs izleme cihazları dağıtılıyor

Singapur, Koronavirüsü İzleyen Cihazları Dağıtıyor

Yetkililer gizlilikle ilgili endişeleri zaten reddetti – insanların coğrafi konumlarını belirlemek için TraceTogether’nın gerekli olmadığını iddia ediyorlar. Singapur hükümeti, cihazlar tarafından toplanan verilerin yalnızca 25 gün boyunca şifreleneceğini ve saklanacağını söyledi.

etkililer, cihazların İnternet’e bağlı olmadığı için verilere uzaktan erişilemediğini de belirtti. Cihazların bir başka özelliği de GPS’e bağlanmamalarıdır. 

Şimdiye kadar, Singapur’da yaklaşık 2.1 milyon kişi TraceTogether kullanıyor. Yetkililer, ülkedeki kısıtlamaların kaldırılması ve karantina önlemlerinin azalması nedeniyle bu sayının artması gerektiğini söyledi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu