TeknoDiot.com
 
 
Anasayfa » Gündem » Singapur, Koronavirüsü İzleyen Cihazları Dağıtıyor

Singapur, Koronavirüsü İzleyen Cihazları Dağıtıyor

Singapur, Koronavirüsü İzleyen Cihazları Dağıtıyor

Singapur yetkilileri, insanların temaslarını izleyen cihazlar dağıtmaya başladı. Bu nedenle, cep telefonu kullanmayan insanlar arasında koronavirüsün yayılmasını izlemek istiyorlar.

Koronavirüsün yayılmasını yavaşlatma çabalarının bir parçası olarak, Singapur yetkilileri Bluetooth özellikli cihazları dağıtmaya başladı. 

Bu TraceTogether, kişileri izleyen ve kullanıcıları enfekte kişilerle temas halinde olduklarını uyaran uygulamalara bir alternatiftir. Cihazlar cep telefonu olmayan kişiler için tasarlanmıştır. 

TraceTogether’nın ilk partisi, yalnız yaşayan ve cep telefonu kullanmayan yaşlı insanlar arasında dağıtıldı. Cihazların benzersiz QR kodları vardır ve servis ömürleri dokuz aya kadar olduğundan şarj edilmeleri gerekmez.

Cihazlar Bluetooth sinyallerini yakındaki diğer TraceTogether cihazlarıyla veya TraceTogether uygulamasını çalıştıran akıllı telefonlarla değiştirir. Daha sonra koronavirüs bulan insanlara yakın veya temas halinde olmaları durumunda, testi geçme isteği ile cihaza bir bildirim gönderilecektir. Kullanıcı kendisine bulaşırsa, kendisiyle temasa geçen tüm vatandaşları bilgilendirmek için bunu bilgilendirmesi gerekir.

Koronavirüs izleme cihazları dağıtılıyor

Singapur, Koronavirüsü İzleyen Cihazları Dağıtıyor

Yetkililer gizlilikle ilgili endişeleri zaten reddetti – insanların coğrafi konumlarını belirlemek için TraceTogether’nın gerekli olmadığını iddia ediyorlar. Singapur hükümeti, cihazlar tarafından toplanan verilerin yalnızca 25 gün boyunca şifreleneceğini ve saklanacağını söyledi.

etkililer, cihazların İnternet’e bağlı olmadığı için verilere uzaktan erişilemediğini de belirtti. Cihazların bir başka özelliği de GPS’e bağlanmamalarıdır. 

Şimdiye kadar, Singapur’da yaklaşık 2.1 milyon kişi TraceTogether kullanıyor. Yetkililer, ülkedeki kısıtlamaların kaldırılması ve karantina önlemlerinin azalması nedeniyle bu sayının artması gerektiğini söyledi.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Far Cry 5 İçin Yeni Bir Video Yayınlandı

Buğra Noyan

Bu 4G Modem Router Modeli ile Işık Hızı İnternet Evinizde!

Buğra Noyan

OnePlus 8 Serisi Yeni Renkte Gelebilir

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.