Telefondan Silinen Numaraları Geri Getirme Rehberi (iOS & Android)

Bu rehberimizde özellikle Android kullanıcılarının telefonlarında silinen numaraları nasıl geri getirebileceklerinden bahsettik.

Silinen numaraları geri getirme işlemi nasıl yapılır? Rehberinizdeki numaralar veya kayıtlarınız kendi kendine siliniyor ise aşağıdaki işlemleri yaparak bu sorunu çözebilirsiniz.

Bu sorunun nedeni, cihazınız Google hesabınız ile senkronizasyonu hatalı bir şekilde yapmasından dolayı oluşmaktadır. Çok seyrek olsa da bu sorun her cihazda görülebilmektedir. Bu yazımızda telefonunuzdaki rehberden silinen kişileri geri getirme işleminden bahsediyor olacağız.

Android işletim sistemi kullanan telefonlarda rehberden silinen numarayı geri getirmek mümkündür. Rehber tamamen silinmiş olsa bile telefon numaraları geri getirilebilir.

Google, iletişim bilgilerini doğrudan hesabınızda saklamanıza izin verir. Bunları bir akıllı telefonun belleğinde veya bir SIM kartta tutmaktan çok daha kullanışlı ve güvenilirdir. Yalnızca yeni bir akıllı telefon satın aldığınızda bunları cihazlar arasında senkronize etmek veya geri yüklemek daha kolay olduğu için.

Kişilerin bulutta depolanması bile, özellikle akıllı telefonunuzu birisine verirseniz, hesabınızdan çıkış yapmayı unutursanız, kayıplara karşı korumayı garanti etmez. Arkadaşınız telefon rehberini temizlemeye başlayacak, kaydettiğiniz kişileri silecek ve bu da tüm cihazlarınızdan kaybolmalarına neden olacaktır.

Kişiler başka nedenlerle de kaybolabilir: örneğin, bir kişi hakkındaki bilgileri silersiniz ve sonra ona hala ihtiyacınız olduğunu anlarsınız. Telefondan Silinen Numaraları Geri Getirme Rehberi (iOS & Android)

Silinen Numaraları Geri Getirme

İster Apple iPhone kullanıcısı olun isterseniz Android telefon sahibi olun rehberinizdeki kişilerinizin bilerek veya bilmeyerek silinmesi durumunda kaldıysanız bu rehbere göz atın.

Rehberinizde silinen numaraları geri getirmek her iki platformda da oldukça basit olmasına karşın bunun nasıl yapılacağına dair sorular soruluyor. Biz de bu noktada yeni akıllı telefon kullanıcıları için silinen numaraları geri getirmenin en kolay yolunu gösteren kısa bir rehber yazı hazırlayalım dedik. Öncelikle Android telefonlar için adımlardan bahsedelim;

 1. Rehber uygulamanızdaki görüntülenen kişiler listesinde Google hesabınız seçili olmalıdır.
 2. Cihaz yazılımınızın son güncelleme sürümüne sahip olduğunu doğrulayınız.
 3.  Aktif bir internet bağlantınız olduğunu doğrulayınız.
 4. Telefonunuzda Google hesabınızın tanımlı olduğunu doğrulayınız.

Telefondan Silinen Numaraları Geri Getirme Rehberi (iOS & Android)

Yukarıdaki adımları doğruladıktan sonra;

 1. Google Kişiler linkine tıklayarak cihazınızda tanımlı olan Google hesabınız ile giriş yapınız.
 2. Buradaki listede rehberinizi kontrol ediniz.
 3.  Yandaki menü sekmesinde “Daha fazla” sekmesine tıklayınız. Açılan menüden “Kişileri geri yükle” sekmesine tıklayınız.
 4.  Açılan ekrandan geri yüklenecek tarihi ayarlayarak rehberinizi kurtarabilirsiniz.
İLGİLİ İÇERİK:  iPhone 11’inizin Ekranı Sahte İse, iOS 13.1 Sizi Sinirlendirecek
Telefondan Silinen Numaraları Geri Getirme Rehberi (iOS & Android)
Price: Free

Kişilerin Android Telefonunuzda Gizlenmediğinden Emin Olun

Herhangi bir Kişiyi Silmediyseniz ve yine de Android Telefonunuzda Kişilerin eksik olduğunu görüyorsanız, Android Telefonunuzda Tüm Kişileri görüntüleme seçeneğinin etkinleştirilmemiş olma ihtimali yüksektir.

Android Telefonunuzda Tüm Kişileri Görüntüle seçeneğinin etkin ve etkin olduğundan emin olmak için aşağıdaki adımları izleyin

 1. Android Telefonunuzda Kişiler Uygulamasını açın.
 2. Ardından, ekranınızın sağ üst köşesinde bulunan Daha Fazla seçeneğine ve ardından açılır menüden Ayarlar’a dokunun.
 3. Kişi Ayarları ekranında, Görüntülenecek Kişiler seçeneğine dokunun.
 4. Bir sonraki ekranda, Tüm Kişileri görüntüleme seçeneğini seçin.

Bu, Android telefonunuza eklediğiniz tüm kişilerin Kişiler Ekranında gösterilmesini sağlayacaktır. Android Telefonunuzda Kişilerden bazılarını hala bulamıyorsanız, Silinmiş olmaları muhtemeldir ve bir sonraki yöntemi kullanarak onları kurtarmayı deneyebilirsiniz.

Google Kişiler, Gmail, Google Plus, Takvim, Disk, Android ve diğer hizmetlerden kişileri depolayan kullanışlı bir adres defteridir. Hizmeti kullanarak, tüm kişileri yönetmek uygundur: ekleyin, silin, kopyaları arayın, birleştirin.

iPhone Silinen Numaraları Geri Getirme

iCloud web sitesindeki kişilerin arşivlenmiş bir kopyasından, Bu seçenek, daha önce iPhone kişilerini iCloud ile eşitlemeyi ayarladıysanız yardımcı olacaktır. Bu durumda, sunucunun farklı günlerde oluşturulmuş telefon rehberi kopyalarına sahip olması gerekir. Onların yardımıyla, kişi listenizi önceki durumlardan birine geri yükleyebilirsiniz.

Yedeklemeleri kontrol etmek için masaüstü tarayıcınızı kullanarak iCloud web sitesinde oturum açın. Ardından “Ayarlar”a gidin ve “Ek” bölümünde “Kişileri geri yükle”yi seçin.

Telefondan Silinen Numaraları Geri Getirme Rehberi (iOS & Android)

Şanslıysanız, oluşturulma tarihleriyle birlikte mevcut kopyaların bir listesini göreceksiniz. İstediğiniz kopyayı seçin ve “Kurtar” ı tıklayın. iCloud, mevcut tüm kişileri çevrimiçi arşivdeki verilerle değiştirecektir. Bu, bu hesaba bağlı tüm cihazlarda gerçekleşecek. Kopya yoksa, diğer yöntemleri deneyin. Telefondan silinen numara geri getirme rehberimiz bu şekildeydi. Bu içeriğimizde silinen numaraları geri getirme adımlarından bahsettik. Ekran kartı LHR nedir, ne işe yarar bunlardan bahsettiğimiz içeriğimize de göz atmayı unutmayın.

Abone Ol 

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu