Siber Saldırıların Sayısı Katlanarak Artıyor - TeknoDiot.com

Siber Saldırıların Sayısı Katlanarak Artıyor


Siber saldırıların sayısı yıl başından bu yana neredeyse dörtte bir arttı.

2020’nin ilk çeyreğinde, 2019’un dördüncü çeyreğine göre %22,5 daha fazla siber saldırı tespit edildi. Yasaların çoğu devlet kurumlarına, finans endüstrisine, sanayi kuruluşlarına ve tıbbi kuruluşlara yönelikti.

Çalışmada belirtildiği gibi, 2020’nin ilk çeyreğinde, saldırıların çoğu devlet kurumlarına, sanayi kuruluşlarına, finans endüstrisine ve tıbbi kuruluşlara yönelikti (sayı  % 66’dan% 81’e yükseldi ).  Uzmanlara göre böyle bir aktivite artışı, koronavirüs pandemisini artırabilir. Ayrıca, tüm kimlik avı postalarının yaklaşık% 13’ü COVID-19 ile ilgiliydi: bunların yaklaşık yarısı (% 44) bireylerden geliyordu ve  her beşinci posta devlet kurumlarına gönderildi.

Endüstri de acı çekti: fidye yazılımlarının her onuncu saldırısı, gölge kopyaları kaldırabilen ve endüstriyel kontrol sistemlerinin çalışmasıyla ilişkili süreçleri durdurabilen yeni Snake fidye yazılımı da dahil olmak üzere Truva atlarına yönelikti.

Hackerlar kendi sitelerini oluştururlar ve kendileri için fidye almazlarsa kurbanlardan çalınan dosyaları yayınlarlar. Bu tür bir gasp ivme kazanıyor: Saldırganlar, tehlikeye atılan kuruluşlar üzerinde yeni baskı kolları arıyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu