Tiktok Takipçi Satın Al

Siber Güvenlik Uzmanlarından En Önemli iPhone Uygulama Önerileri

Günümüzde siber güvenlik konusunda endişelenmeyen yoktur. Mobil cihazlarda ya da kişisel bilgisayarlarda yaptığımız her işlemin takip edilebiliyor olmasının çok can sıkıcı olduğunu söyleyebiliriz.

Deyim yerindeyse attığımız her adım takip ediliyor. Kullandığımız uygulamalarda yaptığımız işlemler, tarayıcılarda ziyaret ettiğimiz siteler ve gerçekleştirdiğimiz aramalar, tıkladığımız linkler ve benzer tüm işlemler veriler halinde kaydedilebiliyor. Sosyal medya hesaplarında beğeni ve yorum gibi etkileşimler yaptığınız gönderilerin bile kaydedilerek bir veri haline dönüştürüldüğü biliniyor.


Peki hem takip edilmemek için hem de güvenliği maksimuma çıkarmak için ne yapabiliriz? Öncelikle üçünçü şahıslardan korunmanın birçok yolu olduğunu ama VPN iPhone uygulaması ile güvenli bir internet dolaşımına ilk adımı atabileceğinizi söyleyebiliriz. Kullandığınız uygulamalarda ve ziyaret ettiğiniz sitelerde size ait verilerin depolanmasını istemiyorsanız VeePN kullanarak buna bir çözüm getirebilirsiniz.

Ne yazakki iş sadece güvenli bir internet kullanımı ile bitmiyor. Hem fiziksel olarak hem de dijital olarak işinize yarayabilecek diğer güvenlik uygulamaları için yazımızı okumaya devam edin. Güvenlik ihmale gelmez!

Siber Güvenlik Uzmanlarından En Önemli iPhone Uygulama Önerileri

1. Alert 360

Güvenlik konulu bu yazımıza öncelikle fiziksel bir güvenlik hizmeti sağlayan bu uygulama ile başlamak istedik. Fiziksel ifadesi tam olarak doğru sayılır mı bilmiyoruz ama uzmanlar tarafından sağladığı hizmeti en iyi şekilde yerine getirdiği belirtilen bir uygulamadan söz ettiğimizi bilmelisiniz. Alert 360 ile nerede olursanız olun evinizdeki olan biteni takip edebilirsiniz. Evden çıktıktan sonra acaba kapıyı kitledim mi, gibi sorular kafanızı meşgul mu ediyor? Alert 360 ile kapınızın kilitli olup olmadığından camların açık olup olmadığına hemen hemen her şeyi kontrol edebilirsiniz. Buna hangi odaların ışıklarının yandığı gibi detayları da ekleyebiliriz.

Aslında Alert 360 uygulaması sayesinde sadece kapıların, camların ya da ışıkların durumunu takip etmekten çok daha fazlasını yapabileceğinizi bilmelisiniz.

Eğer evinize bir güvenlik sistemi kurmak ister ve kameralar yerleştirirseniz bunları takip etmek için bu  uygulamayı tercih edebilirsiniz. Dilediğiniz zaman kameraların sağladığı görüntüleri iPhone’larınızdan açabilir ve evinizin güvenliğinden emin olabilirsiniz.

Alert 360 uygulaması piyasadaki müdavimlerinin çok önünde olsa da bu uygulamayı verimli bir şekilde kullanabilmek için telefonunuzla entegrasyon yapabileceğiniz cihazlara ihtiyacınız olacaktır. Tahmin edebileceğiniz üzere güvenlik sistemi olmayan bir evde kapınızı, ışıkları ya da camları kontrol edebilmek pek mümkün değil.

2. VeePN

Evimizin güvenliği kadar internet dolaşımımızın güvenliği de önemlidir. Yaptığınız her işlemin ve attığınız her sanal adımın takip edilebiliyor olmasını düşünürseniz ne kadar korkunç bir şey ile karşı karşıya olduğunuzu biraz olsun hayal edebilirsiniz. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi kişisel bilgilerimiz ve ilgilerimiz veriler halinde kaydediliyor. Bunun önüne geçebilmek adına güvenlik için en iyi uygulamalara ihtiyacımız var.

VeePN uygulaması sayesinde internette kimsenin size takip etmesine izin vermez ve sizin kişisel verilerinizin kaydedilmesini engellersiniz. VPN mantığını bilmeyenler için basit bir şekilde açıklamak gererkise, bu mantık, internet kaynağınızın değiştirilerek aslında farklı bir adresten bağlantı kurmanıza olanak sağlar. Bağlantı adresinizin değiştirilmesiyle takip edilme olasılığınız neredeyse imkansız bir hal alır. VPN ile sınırsız internet keyfi yapabilir, yaptığınız hiçbir işlemin ya da ziyaretin takip edilmediğinden emin olabilirsiniz. Piyasadaki her VPN hizmeti sunan uygulamaya da güvenmemeniz gerektiğini bilmelisiniz. VeePN tercih edin ve, en iyi VPN iPhone hizmetini aldığınızdan emin olun!

3. Find My iPhone

Find My iPhone uygulaması eğer telefon diliniz Türkçe ise telefonunuzda ve App Store’da Bul ya da iPhone’umu Bul olarak görünecektir. Telefonunuzda olması gereken en iyi uygulamalardan bahsederek Find My iPhone’dan bahsetmemek imkansız olacaktır. Bu uygulama sayesinde Apple tarafından sağlanan tüm cihazların uzaktan izlemesini yapabilirsiniz. Kısacası, iOS cihazlarınızın ve Mac bilgisayarlarınızın takibi artık çok kolay.

Telefonunuzu bir yerde unutmuş ya da kaybetmiş olabilirsiniz. Belki de çok daha kötüsü bir hırsız telefonunuzu çalmış olabilir. Find My iPhone yani Bul uygulaması ile nerede olursanız olun telefonunuzun takibini yapabilir ve fiziksel olarak telefonunuzun nerede olduğunu görebilirsiniz. Bu uygulamanın uzaktan konum takibi sağladığını sakın unutmayın. Hırsız nereye giderse gitsin onu takip edebilir ve telefonunuza ulaşabilirsiniz. Siz yine de polisten yardım almayı sakın unutmayın!

Bul uygulamasının tüm Apple cihazlarınızla entegre bir şekilde çalıştığını unutmayın. Mac bilgisayarınızdan iPhone’nunuzu ya da tam tersi şekilde iPhone’nunuzdan Mac bilgisayarınızı izleyebilirsiniz. Ayrıca eğer kendinize ait birden fazla Apple cihaz olmaması durumunda bunu dert etmenize gerek yok. Ailenizin ya da arkadaşlarınızın cihazları ile kendi cihazlarınızı eşleştirebilir ve bu şekilde karşılıklı olarak müthiş bir güvenlik adımı atabilirsiniz. Bu durumda telefonunuzu kaybederseniz tek yapmanız gereken arkadaşınızın telefonunu kullanarak konum bilgilerine ulaşmak olacaktır!

4. Keepsafe

Güvenlik tehditi her zaman yabancılardan gelmez. Bazen bizim için yeri ayrı olan fotoğraflarımız ya da videolarımız olur ve onları kimsenin görmesini istemeyiz. Onları silmek istemesek de ailemizden ya da arkadaşlarımızdan saklamamız gerekeblir.  Bu noktada devreye güvenlik uygulamaları listemizde yer vermek istediğimiz Keepsafe Güvenli Fotoğraf Kasa uygulaması giriyor. Oluşturacağınız bir PIN şifre ile kişisel fotoğraflarınızı kilitleyebilir ve albümlerinizi bir banka güvenliği ile koruyabilirsiniz!

Keepsafe uygulamasında fotoğraflarınızı saklamanın dışında faydalanabileceğiniz birçok özellik bulunuyor. Uygulamaya aktardığınız tüm görselleri albümler haline getirebilir, kullanışlı ve işlevsel bir şekilde ayırabilirsiniz. Ayrıca Keepsafe uygulaması ile yararlanabileceğiniz tek şey fotoğraflarınızın ve videolarınızın güvenli bir şekilde saklanması değil. Bulut özelliğini kullanarak tüm görsellerinize yedekleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde mobil cihazlarımızda birçoğumuz depolama sıkıntısı yaşıyoruz. Eğer siz de depolama ile ilgili problemler yaşıyorsanız, Keepsafe  telefonunuzdan yer açmak için iyi bir fikir olabilir!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu