Tiktok Takipçi Satın Al

Siber Güvenlik Meraklılarına “Hacking” Atölyesi Kitabı

Siber güvenlik ve hacking konularına meraklı olanlar için güzel bir kitap olan Siber Güvenlik -Hacking- Atölyesi kitabı şuanda 2. baskısını yayınladı ve satışta.

Ülkemizde siber güvenlik konusunda çok fazla bilincimiz yok malesef. Birçok kaynak var ve bu kaynaklardan birisi ise Siber Güvenlik -Hacking- Atölyesi kitabı bu konulara meraklı ve öğrenmeye açık olan kişiler için müthiş bir kaynak olacaktır. Kitap D&R’dan, Gazi Kitabevi‘den veya kitapyurdu, n11, nobelkitap gibi sitelerden temin edebiliyorsunuz. Kitap şuanda indirimde olduğununda altını çizelim. Siber Güvenlik -Hacking- Atölyesi kitabı 43 TL yerine şuanda 34,40 TL‘ye satın alabiliyorsunuz.


Siber Güvenlik -Hacking- Atölyesi kitabı uzun yıllar araştırmalarının sonucunda düzgün ve özenli yazılmış bir kitap olduğunun altını çizelim. Kitabın ücretli olmasının en büyük sebeplerinin
başında atölye masrafları gelmektedir. Kitaptan gelen tüm gelirler, siber güvenlik eğitimleri ve Siberkuvvet’in geliştirilmesi için harcanacaktır.

Bu kitabı aldığınız zaman gerçek anlamda siber güvenlik eğitimleri içerisinde olacaksınız. Kitabın yazarı olan Onur Aktaş şöyle demekte; “Teknik bir kitap ne kadar sürükleyici olur bilemiyorum ama elimden geldiğince okuyucuyu sıkmayan, eğlenceli ve temel-orta düzeyde bilgiler içeren bir siber güvenlik kitabı oluşturmaya çalıştım.”  demekte.

Siber Güvenlik Meraklılarına "Hacking" Atölyesi Kitabı

Aslında bakıldığı zaman siber güvenlik konusundan bahsediyoruz ve bir tık teknik konu içerebilir elbette. Zaten bu konulara meraklı olanlar bu kitabı severek okuyacaklardır. Kitabın ilk kısımlarında en basit yöntemler ile gerçekleştirilebilecek, anlaşılması kolay fakat etkisi oldukça büyük siber saldırılara yer veriliyor.

İlk bölümlerde öğrenilen temel bilgiler ilerleyen bölümlerdeki siber saldırıların yöntemlerini anlamak için oldukça önemli. Yani temel olmadıkça bu konu üzerinde ilerlemeniz oldukça zor olacaktır. İpin ucunu şimdiden tutmak gerek. İlk bölümlerde anlatılan konulara yeterince hakim değilseniz gerekli ön araştırmalardan sonra kitaba başlamanız önerilmekte.

Alacağınız bu kitap altı yıldan fazla bir süre boyunca gerçekleştirilen onlarca güvenlik testi sonucu en çok karşılaşılan ve teknik olarak farklı senaryolardan esinlenerek, konusunda uzman birçok kişiden görüş ve öneri alınarak, yetkin bir güvenlik uzmanı olmak isteyen kişiler için yazıl olması insanı daha fazla meraklandırmakta.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu