TeknoDiot
     
     
     

Siber Güvenlik Meraklılarına “Hacking” Atölyesi Kitabı

Siber Güvenlik Meraklılarına "Hacking" Atölyesi Kitabı

Siber güvenlik ve hacking konularına meraklı olanlar için güzel bir kitap olan Siber Güvenlik -Hacking- Atölyesi kitabı şuanda 2. baskısını yayınladı ve satışta.

Ülkemizde siber güvenlik konusunda çok fazla bilincimiz yok malesef. Birçok kaynak var ve bu kaynaklardan birisi ise Siber Güvenlik -Hacking- Atölyesi kitabı bu konulara meraklı ve öğrenmeye açık olan kişiler için müthiş bir kaynak olacaktır. Kitap D&R’dan, Gazi Kitabevi‘den veya kitapyurdu, n11, nobelkitap gibi sitelerden temin edebiliyorsunuz. Kitap şuanda indirimde olduğununda altını çizelim. Siber Güvenlik -Hacking- Atölyesi kitabı 43 TL yerine şuanda 34,40 TL‘ye satın alabiliyorsunuz.

Siber Güvenlik -Hacking- Atölyesi kitabı uzun yıllar araştırmalarının sonucunda düzgün ve özenli yazılmış bir kitap olduğunun altını çizelim. Kitabın ücretli olmasının en büyük sebeplerinin
başında atölye masrafları gelmektedir. Kitaptan gelen tüm gelirler, siber güvenlik eğitimleri ve Siberkuvvet’in geliştirilmesi için harcanacaktır.

Bu kitabı aldığınız zaman gerçek anlamda siber güvenlik eğitimleri içerisinde olacaksınız. Kitabın yazarı olan Onur Aktaş şöyle demekte; “Teknik bir kitap ne kadar sürükleyici olur bilemiyorum ama elimden geldiğince okuyucuyu sıkmayan, eğlenceli ve temel-orta düzeyde bilgiler içeren bir siber güvenlik kitabı oluşturmaya çalıştım.”  demekte.

Siber Güvenlik Meraklılarına "Hacking" Atölyesi Kitabı

Aslında bakıldığı zaman siber güvenlik konusundan bahsediyoruz ve bir tık teknik konu içerebilir elbette. Zaten bu konulara meraklı olanlar bu kitabı severek okuyacaklardır. Kitabın ilk kısımlarında en basit yöntemler ile gerçekleştirilebilecek, anlaşılması kolay fakat etkisi oldukça büyük siber saldırılara yer veriliyor.

İlk bölümlerde öğrenilen temel bilgiler ilerleyen bölümlerdeki siber saldırıların yöntemlerini anlamak için oldukça önemli. Yani temel olmadıkça bu konu üzerinde ilerlemeniz oldukça zor olacaktır. İpin ucunu şimdiden tutmak gerek. İlk bölümlerde anlatılan konulara yeterince hakim değilseniz gerekli ön araştırmalardan sonra kitaba başlamanız önerilmekte.

Alacağınız bu kitap altı yıldan fazla bir süre boyunca gerçekleştirilen onlarca güvenlik testi sonucu en çok karşılaşılan ve teknik olarak farklı senaryolardan esinlenerek, konusunda uzman birçok kişiden görüş ve öneri alınarak, yetkin bir güvenlik uzmanı olmak isteyen kişiler için yazıl olması insanı daha fazla meraklandırmakta.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Küresel Fidye Yazılımı Saldırısı WannaCry Üzerinden 2 Yıl Geçti

Uğur Aydemir

Kaspersky, Windows İşletim Sisteminde Bir Sıfır Gün Açığı Keşfetti

Uğur Aydemir

Fidye Yazılımı Sodin İşlemcilere Tehdit Oluşturuyor!

Uğur Aydemir

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.