Tiktok Takipçi Satın Al

Seagate, 16 TB Exos ve IronWolf Sabit Disklerini Tanıttı

Veri depolama çözümlerinde dünya lideri olan Seagate Technology plc, bugün Exos X16 ailesini tanıttı!

Seagate, 16 TB’lık helyum tabanlı işletme disklerini etkin bir şekilde taşıdığını ve yüksek ölçekli veri merkezlerinin verimli, düşük maliyetli bir şekilde yönetilebilmelerini sağladığını açıkladı. Sürekli artan miktarda veri için birebir diyebiliriz. Şirket ayrıca IronWolf ve IronWolf Pro Ağa Bağlı Depolama (NAS) sürücü hatlarını yeni 16 TB kapasite modelleri ile güncelledi.


Hiper ölçek, bulut ve NAS depolama çözümlerine duyulan ihtiyaç, görülmemiş seviyelere yükselmeye devam ediyor. Aslında, Seagate tarafından desteklenen yeni bir IDC teknik raporu, Küresel Veri Merkezi’nin (dünya genelinde yaratılan, yakalanan veya çoğaltılan veri miktarı) Global Veri Merkezi’nin 2018’de 33 zettabayttan (ZB) 2025’e kadar artacağını tahmin ediyor. 

Seagate’in Exos X16 sabit diski Çok çeşitli iş yükü gereksinimlerini ve yüksek kullanılabilirlikli kullanım durumlarını desteklemek için sahada kanıtlanmış güvenilirlik ve sürekli yüksek performans ile mümkün olan en yüksek depolama yoğunluğunu sunar.

Seagate, 16 TB Exos ve IronWolf HDD tanıtıldı

Seagate, 16 TB Exos ve IronWolf Sabit Disklerini Tanıttı

İlgili Makaleler

Exos X16 HDD, depolama kapasitelerini en üst düzeye çıkarmak, müşteri esnekliği sağlamak ve artan I / kullanımında birden fazla iş yükündeki kullanımlarla karmaşıklığı azaltmak için hiper ölçek, veri merkezi, OEM ve dağıtım kanalı şirketlerinin zorlukları çözmek için tasarlanan dünyanın en yüksek kapasiteli 3,5 inç 7200 RPM sürücüsüdür.

O ve gelişmiş önbellekleme yetenekleri. Seagate’in yeni Exos X16 16TB sürücüsü, toplam sahip olma maliyetini düşürmek için aynı küçük alanı korurken, raf başına yüzde 33 daha fazla petabayt sunar. Exos X16, güvenli, uygun fiyatlı, hızlı ve kolay sürüş emri için Seagate Secure Instant Secure Erase dahil yerleşik veri koruması sunuyor.

Seagate, çok kullanıcılı NAS ortamları için inşa edilen ve 300 TB / yıla kadar olan iş yüklerini destekleyen IronWolf ve IronWolf Pro 16TB sürücülerinin ek duyurusu ile hız ve kapasite açısından yeni kriterler oluşturmaya devam ediyor. IronWolf, performans, düşük gürültü ve düşük güç tüketimi sağlayan, yedekleme, uzaktan erişim ve dosya paylaşımı gibi günlük kullanımlarda verimli olmasını sağlayan ev ve küçük ofis NAS sistemleri için ideal bir sürücüdür. IronWolf Pro diskleri, veri ihtiyaçlarını desteklemek için ağır iş yükleri gerektiren yaratıcı profesyonel ve küçük-orta ölçekli işletme ortamlarında çalışan NAS için güçlüdür.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu