Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung’un Yeni Tablet Ailesi: Galaxy Tab S8

Samsung, yeni Galaxy Tab S8 serisi ile kuralları değiştiriyor…

Samsung, bugüne kadar geliştirdiği en güçlü performansa sahip ve en büyük tablet olan Galaxy Tab S8 Ultra’nın da aralarında bulunduğu yeni Galaxy Tab S8 serisini tanıttı.


Galaxy Tab S8, S8+ ve Galaxy Tab S8 Ultra’dan oluşan yeni Galaxy Tab S8 Tablet serisi, gelişmiş donanım ve üretkenlik özellikleri ile kullanıcılara hem iş hem eğlence için kusursuz bir özgürlük ve esneklik sunuyor.

Samsung’un tanıttığı yeni Galaxy Tab S8 Tablet serisi, Galaxy Tab S8 ve S8+’ın yanı sıra seride ilk defa piyasaya sürülen en büyük ekrana ve en güçlü performansa sahip Galaxy Tab S8 Ultra’dan oluşuyor. Birinci sınıf üretkenlik özellikleriyle gelişmiş donanım ve teknolojilere sahip yeni Galaxy Tab S8 serisi, yüksek tempolu bir dünyada kullanıcılara kusursuz bir ekosistem sunmak üzere tasarlandı.

Galaxy Tab S8 serisindeki her cihaz, ultra-geniş ön kameralar, üç mikrofonlu yerleşim ve akıllı otomatik kadraj teknolojisiyle profesyonel bir görüntülü konuşma deneyimi sunuyor. Aynı zamanda kapsamı genişletilen Çoklu Aktif Pencere ve Samsung DeX sayesinde devrim niteliğindeki çoklu görev özellikleri, şifre korumalı Hızlı Paylaşım ile de güvenli ve kolay dosya paylaşımı gerçekleştirilebiliyor. Yeni ve süper hızlı 4nm işlemcinin yanı sıra tabletle birlikte gelen bugüne kadar geliştirilmiş en kusursuz ‘S Pen’, Galaxy Tab S8’in yenilikleri arasında. Tüm bu özellikler en ince ve dayanıklı Armor Aluminum malzemeyle üretilen cihaz gövdesinde bir araya geliyor. Ayrıca Galaxy Tab S8 serisi, ‘İkinci Ekran’ ve ‘Buds Otomatik Geçiş’ gibi özellikler sayesinde diğer Galaxy cihazlarından oluşan ekosistem ile tamamıyla uyum içinde çalışıyor.

Samsung’un bugüne kadar geliştirdiği en güçlü ve büyük tablet: Galaxy Tab S8 Ultra 

Geniş 14,6 inçlik Süper AMOLED ekranı ve 120 Hz yenileme hızıyla Galaxy Tab S8 Ultra gerçek anlamda sürükleyici bir deneyim için maksimum ekran-gövde oranı sağlayan 6,3 mm’liken ince çerçeveye sahip. Bugüne kadarki en ince ve hafif, aynı zamanda en güçlü gövdeye yerleştirilen ekranıyla, Galaxy Tab S7 serisi ile kıyaslandığında çizilmeye yüzde30, bükülmeye ise yüzde 40 oranında daha dayanıklı Armor Aluminum malzemeyle üretildi.

Galaxy Tab S8 Ultra, daha güçlü, çift taraflı 12 MP ön kamerası ve profesyonel 4K video kalitesiyle görüntülü arama deneyimini de dönüştürüyor. Üst düzey donanım özellikleri sayesinde, bir arama esnasında kullanıcıların görüntüsü otomatik olarak odakta kalıyor. Görüntülü aramaya yeni katılımcıları dahil etmek için otomatik yakınlaştırma veya uzaklaştırma yapabilen Samsung’un ‘Otomatik Kadraj’ teknolojisi de bu yeni özellikler arasında yer alıyor. İstenmeyen arka plan konuşmalarını önlemek için Gelişmiş Gürültü Azaltma teknolojisini kullanan üç ayrı hassas mikrofonla kullanıcılar, sesini de görüntüleri kadar net bir biçimde aktarabiliyor. Galaxy Tab S8 modellerinin tamamında bulunan Dolby Atmos® özellikli Dörtlü Hoparlör sisteminin sunduğu gerçekçi ayrıntılar ve netlik kullanıcılara benzersiz bir hoparlör deneyimi sunuyor.

Samsung’un Yeni Tablet Ailesi: Galaxy Tab S8

En güçlü seri ile en iyi oyun, bağlantı ve çalışma deneyimi

Galaxy Tab S8 serisi ile kullanıcılar sanatsal yönlerini keşfedebilecek dinamik ve takılma sorunu olmadan sürükleyici oyunlar oynayabilecek. Ayrıca serinin rakipsiz performansıyla birden çok görevi aynı anda kolayca halledebilecek. Bir Galaxy tablette bugüne kadar kullanılan en hızlı işlemci olan 4nm çip ile donatılan Galaxy Tab S8 ve S8+, tüm görevlere yetecek RAM ve depolama alanı sağlıyor. Daha fazlasına ihtiyaç duyanlar ise Galaxy Tab S8 Ultra’nın 12 GBRAM özelliği ve 256 GB depolama alanıyla tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Galaxy Tab S8 Serisi’nde yer alan üç model de isteğe bağlı bir micro SD kart ile 1 TB’a kadar genişletilebilir depolama seçeneği sunuyor.

Galaxy Tab S8 serisi aynı zamanda, Wi-Fi 6’nın bant genişliğini ve üst sınır hızını iki katına çıkaran Wi-Fi 6E desteğine sahip Samsung’un geliştirdiği ilk tablet serisi.

Galaxy Tab S8 serisi ile kullanıcılar filmleri arka arkaya izlerken, saatlerce video oynatmayı destekleyen tüm gün süren akıllı pil gücüyle her zaman harekete hazır olabilecek. Ayrıca, 80 dakikada şarjlarını yüzde 100’e çıkarmalarını sağlayan 45W Süper Hızlı Şarj desteğinden de yararlanabilecekler. Tüm bunların yanı sıra diğer cihazları için şarj ihtiyacı olan kullanıcıların Galaxy Tab S8’i bir USB-C kablosuyla bir Galaxy S22 akıllı telefona bağlamaları yeterli olacak. Tabletin ekstra hızlı şarj olan pili, taşınabilir bir şarj cihazı işlevi de görebiliyor.

Galaxy Tab S8’in geniş ekranı S Pen ile tuvale dönüşüyor

Galaxy Tab S8 Ultra ve S8+ modelleri, geliştirilmiş yeni bir S Pen ile birlikte sunuluyor. S Pen, kağıt üzerine yazmaktan farkı olmayan eşsiz bir deneyim sunuyor. Samsung’un ‘Clip Studio Paint’ ile yaptığı özel iş birliği sayesinde akıllı telefonlar ilk defa dijital bir renk paletine, S Pen bir fırçaya, Galaxy Tab S8’in geniş ekranı ise bir tuvale dönüşüyor. Böylece kullanıcılar, araçları özelleştirebiliyor, istedikleri fırçayı seçebiliyorlar.

Samsung’un Yeni Tablet Ailesi: Galaxy Tab S8

Galaxy Tab S8 Ultra’nın yeni 4K kayıt özelliği ise hem arka hem de ultra geniş ön kamerayla en net ve göz alıcı videoları çekmeye imkan tanıyor. İçerik oluşturucular ve yayıncılar, artık Samsung’un Ekran Kaydedici aracındaki özelleştirilebilir. Selfie Videolarını kullanarak çevrimiçi eğitimleri ve oyunları zahmetsizce görüntüleyebilecek. LumaFusion’ınsevilen ve öncü düzenleme aracı da yakında Galaxy’de kullanılabilir olacak. Bu sayede kullanıcılar, çok yakında Galaxy Tab S8 ve S Pen’i 4K videolar üzerinde hassas düzenlemeler yapmak için de kullanabilecek.

Galaxy Tab S8 Ultra’nın geniş ekranı sayesinde ise artık herkes ekranını birden fazla ve yeniden boyutlandırılabilir pencereye kolayca bölebilecek. Bu sayede uygulamalar arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan birden çok görevi aynı anda yürütebilecek. Tek bir ekranda ilham verici keşifler yaparken web sitelerinde dolaşabilecek ve sunum slaytlarına açıklama da ekleyebilecek.

Samsung’un Google Duo iş birliği sayesinde iyileştirilmiş görüntülü konuşma ve canlı paylaşım özellikleri kullanıma açıldı. Bu özellikle kullanıcılar, YouTube’da arkadaşlarıyla birlikte video izleyebilir, bir sonraki buluşmalarını planlamak üzere tarayıcılarını paylaşabilir, Google’ın etkileşimli sanal yazı tahtası Jamboard’u kullanarak yaratıcı fikirler geliştirebilir.

Galaxy Tab S8 Serisi ile hayat ikiye katlanıyor

Galaxy Tab S8 serisi, Galaxy ekosisteminin tamamıyla sorunsuz bir uyum sağlıyor. Samsung’un One UI Tab 4’ kullanıcı arayüzünün sezgisel kullanıcı deneyimi, ise sorunsuz bir bağlantı sunuyor. Bununla birlikte Galaxy Tab S8’den akıllı telefonlara ve PC’ye, tüm cihazlardan da Galaxy Tab S8 tablete akıllı bir biçimde entegrasyon sağlanmış bulunuyor.

Samsung’un Yeni Tablet Ailesi: Galaxy Tab S8

Galaxy Tab S8 Serisi ve Galaxy S22 Ultra ile Hızlı Paylaşım özelliği, fotoğrafları, videoları ve dosyaları cihazlar arasında eskisinden iki kat daha hızlı paylaşmaya olanak sağlıyor. Ayrıca, ‘Otomatik Geçiş’ özelliğiyle sayesinde, Galaxy Buds kulaklıklar, Galaxy Tab S8’den Galaxy S22’ye otomatik olarak geçiş yaparak hiçbir şeyi kaçırmamayı sağlıyor. Bir ilk olarak Samsung Health uygulaması Galaxy tabletlerde de kullanıma sunuldu. Bu sayede egzersiz yapmak için fitness videolarına göz atılabilir, Galaxy Watch akıllı saatte tutulan sağlık ve fitness verileri de daha büyük bir ekran üzerinden takip edilebilir.

Ayrıca Galaxy Tab S8 tablet, yan yana çoklu görev için Galaxy PC ile birlikte kullanılarak dokunmatik ekran özelliklerine sahip, taşınabilir bir ikinci monitöre dönüştürülebiliyor. Galaxy Tab S8’i tablet modundan masaüstü moduna taşıyan Samsung DeX’teki yükseltmeler sayesinde, kullanıcılar ekranını harici bir ekranda paylaşabiliyor, şeffaf uygulama pencereleri ile DeX üzerinden ekranını yansıtabiliyor.

Her an ve her yerde önce ‘güvenlik’

Günümüzün sürekli bağlantıda olan dünyasında, kullanıcılar için güvenlik artık her zamankinden daha önemli. Bu nedenle Galaxy Tab S8 serisi tabletlerin tamamı, tablet kamerasının ve mikrofonunun ne zaman kullanıldığını takip etme özelliği ve kayıt durumunu engellemeye olanak tanıyan yeni özelliklerle donatıldı. Galaxy Tab S8 Serisi ayrıca, kişisel verileri şifreleyen ve cihazı saldırılara karşı korumak amacıyla depolanan dosyaları ve bilgileri cihazın ana işletim sisteminden izole eden, Samsung’un geliştirdiği alanında öncü Knox Vault platformunun koruması altında. Serideki tüm cihazlar, aynı zamanda tek dokunuşla cihaz kilidinin açılmasını sağlayan sezgisel bir parmak izi tarayıcısına da sahip. Galaxy Tab S8 Serisi’nin tamamı ilerleyen dönemde çıkacak dört yeni Android işletim sistemi güncellemesini ve 5 yıl boyunca güvenlik güncellemelerini destekleyecek[25]. Artık milyonlarca Galaxy kullanıcısı, en yeni güvenlik, üretkenlik ve heyecan verici özelliklerden yararlanarak tabletlerini uzun yıllar kullanabilecek.

Zamana meydan okuyan çarpıcı tasarım, şaşırtıcı işlevsellik

Galaxy Tab S8 Ultra, cesur ve zamana meydan okuyan Grafit renk seçeneğine, Tab S8 ve S8+ ise Grafit, ve Gümüş olmak üzere iki farklı sofistike renk seçeneğine sahip. Samsung ayrıca daha geniş, arkadan aydınlatmalı tuşları, özelleştirilebilir kısayol ayarları ve ayarlanabilir açılarıyla Galaxy Tab S8 Ultra’nın işlevselliğini daha da ileriye taşıyan yeni Tab S8 Ultra Book Cover Klavyeyi de satışa sunuyor. Book Cover Klavye, birinci sınıf, antimikrobiyal poliüretan deri kaplama, pürüzsüz ve duyarlı yazı yazmayı sağlayan cam kaplı bir dokunmatik yüzeye sahip. Ayrıca, ‘Kablosuz Klavye Paylaşımı’ ile, kullanıcılar bağlı klavyelerini bir Galaxy akıllı telefona bağlayabilir, cihazlar arası kolaylıkla klavye geçişi yapabilir.

Galaxy Tab S8 Serisi için tasarlanan özel aksesuarlar ve eklentiler sayesinde herkes kişisel tarzını ifade etmenin birçok yeni yolunu bulabilecek. Bunlar arasında yer alan şeffaf Note View Kılıf, kapalı haldeyken dahi S Pen ile tabletinizde yazı yazma imkanı sunuyor. Göz alıcı Strap Cover Kılıf ise Galaxy Tab S8 tableti kullanıcıların tarzına en uygun ekran yönlendirmesiyle kullanmalarını sağlıyor.

Samsung Electronics Mobil Deneyim Bölümü Başkanı TM Roh, Galaxy Tab S8 Serisi ile ilgili şunları söyledi: “Sürekli bağlantıda kaldığımız ve eğlence için videoları daha fazla izlediğimizgünümüzde, bir tablet için en belirleyici özelliğin geniş bir ekran ve taşınabilirlik olduğunun bilincindeyiz. Galaxy Tab S8 serisini en iyi seviyeye getirmek için mobil deneyim konusunda yıllardır süregelen inovasyon geleneğimizi devam ettirerek ilk Galaxy Tab S8 Ultra ile bir tablette mümkün olanın sınırlarını zorluyoruz.”

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu