Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung’dan Yeni Telefon Patenti: Sargı Ekranlı Telefon

Geçtiğimiz birkaç yılda, çift ​​ekranlı katlanabilir ekranlar gördük ve yeni bir patente göre yakında ekran üstü ekranları bile görebiliriz.

Samsung, bir sarma ekranlı ilk akıllı telefonu sergileyen USPTO’da (ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi) bir patent başvurusunda bulundu. Hollandalı yayın Letsgodigital tarafından keşfedilen patent, akıllı telefonun kenarı boyunca uzanan ve ahizenin arka tarafında devam eden esnek bir panele dikkat çekiyor.


Böyle bir ekran, özellikle fotoğrafçılık için çeşitli kullanım şekilleri için faydalı olabilir. Her şeyden önce, müthiş özçekimler yapmak için insanların ana kameraları ön kamera olarak kullanmalarına izin verecek. Ekteki görüntülere göre, çift taraflı sarma ekranı canlı çeviri için bile kullanılabilir.

Samsung'dan Yeni Telefon Patenti: Sargı Ekranlı Telefon

Ayrıca ikili taraf sayesinde kullanıcı, çağrı ekranını diğer tarafta açık tutarken mesaj yazmak gibi her iki taraftaki farklı uygulamalarla etkileşime girebilir olacak.

Patent, aynısını Kontrol Etmek İçin Çoğulculuğa ve Yönteme Sahip Elektronik Cihaz olarak adlandırılmıştır. Farklı yönlere işaret eden üç yüzeye sahip görünüyor.

Samsung'dan Yeni Telefon Patenti: Sargı Ekranlı Telefon

Bu üç yüzeyden ikisinden bahsetmiş olsak da, üçüncüsü ekranın esnetildiği küçük kısım gibi görünüyor ve gelen mesajlar gibi en önemli bildirimleri gösteren üçüncü bir mini ekran olarak kullanılabilir. Şimdilik, Samsung cihaz hala bir patent, bu yüzden böyle bir tasarımın gerçek olup olmayacağı belli değil.

Bununla birlikte, USPTO’da sunulan şemalardan, çok ilginç bir konsepte benziyor. Samsung tarafından son birkaç yılda piyasaya sürülen iki ekranlı ilk telefon olmayacak: açıkçası 4,6 inçlik bir harici ekran ve dahili olarak sevilen katlanabilir ekranla gelen Galaxy Fold’dan bahsediyoruz. İki ekranlı Samsung W2019 akıllı telefonundan bahsetmiyoruz bile. Samsung sınırları zorlamaya devam ediyor.

Samsung'dan Yeni Telefon Patenti: Sargı Ekranlı Telefon

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu