Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung ve Apple Tüketici Sağlığını Tehdit Ediyor!

ABD Federal İletişim Komisyonu (FCC) laboratuvarı, bazı Samsung ve Apple cep telefonlarının ulusal sınırların üzerinde olduğunu doğrulayan bir çalışma yürüttü.

Bundan sonra, Amerikan hukuk firması FeganScott, üreticileri “tüketici sağlığına yönelik bir tehdit” için dava etmeye karar verdi.


Amerika Birleşik Devletleri’nde Samsung ve Apple akıllı telefonlar bir skandalın merkezindeydi. Bu markaların bazı cihaz modelleri, izin verilen radyasyon seviyesini aştığı için insan sağlığı için tehlikeli olarak kabul edilmiştir.

ABD Federal İletişim Komisyonu laboratuvarı, Samsung ve Apple akıllı telefonların yerleşik federal düzenlemelere uymadığını doğruladığı bir çalışma yürüttü. Bundan sonra, bir hukuk firması insan sağlığına zararlı ürünleri serbest bırakmak için teknoloji devlerine dava açtı. İnsan hakları aktivistlerine göre, akıllı telefonlar insan yaşamının ayrılmaz bir parçası haline geldi, bu nedenle herkes özellikle çocuklar tarafından aktif olarak kullanıldığını düşündüğünüzde, araçların vücutlarını nasıl etkilediğini bilme hakkına sahiptir.

Apple ve Samsung zararlı!

Samsung ve Apple Tüketici Sağlığını Tehdit Ediyor!

FeganScott’un üst düzey yöneticisi Beth Fegan, üreticilerin bu tür eylemlerden sorumlu tutulması gerektiğini söyledi; Akıllı telefonlar Apple ve Samsung yaşam tarzımızı değiştirdi. Yetişkinler, gençler ve çocuklar e-postalarını kontrol etmek veya oyun oynamak için uyanırlar, ayrıca akıllı telefonlarında iş veya okul egzersizleri yaparlar. Bu cihazları gün boyunca ceplerinde taşırlar ve kelimenin tam anlamıyla yataklarında onlarla uykuya dalarlar. Ülke genelinde akıllı telefon sahipleri, cilde dokunduğunuzda veya vücuda yakın kullanıldığında akıllı telefonlardan gelen radyo frekans seviyelerinin güvensiz olabileceğini bilmeyi hak ediyorlar.

Özellikle, çalışma aşağıdaki modellere odaklanmıştır: Apple iPhone 7 Plus, iPhone 8 ve iPhone XR, ayrıca Samsung Galaxy S8, Galaxy S9 ve Galaxy S10 modelleri. iPhone 8 belirlenen sınırı beş kat aştı. Samsung Galaxy S8 izin verilenden üç kat daha fazla radyasyon durumu gösterdi.

Üreticiler akıllı telefonlarının güvenli olduğunu iddia ediyorlar. Bağımsız ölçümler, RF seviyelerinin federal maruz kalma sınırının çok üzerinde olduğunu doğrular. Bazen %500’ü aşmakta.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu