Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung, Tizen OS’yi Diğer TV Üreticilerine Lisanslamaya Başladı

Samsung, TV işletim sistemi Tizen OS için birkaç yeni özellik üzerinde çalışıyor. Samsung Geliştirici Konferansı’nda (SDC) şirket, akıllı TV’lerine daha iyi görüntülü arama özellikleri getirmek için Google ile birlikte çalıştığını açıkladı.


Samsung ayrıca, kullanıcıların hareketlerini izlemek ve egzersizler sırasında geri bildirim sağlamak için yerleşik bir web kamerası kullanarak Samsung Health özelliklerini akıllı TV’lere getirmeyi planlıyor. Ayrıca Samsung, gecikmeyi azaltmak ve daha iyi HDR kalibrasyonu sunmak için işletim sistemine birkaç oyun geliştirmesi getiriyor.

SDC 2021 açılış konuşması sırasında Samsung ayrıca okullarda etkileşimli e-board’ları, alışveriş merkezlerindeki kioskları ve hatta restoranlar, havaalanları ve metrolardaki ekranları destekleyen bir hizmet olan Tizen for Business’ı ve Tizen TV Platform Lisansını duyurdu. İkincisi ile Samsung, diğer TV üreticilerine Tizen OS‘yi akıllı TV’lerinde bir araya getirme fırsatı vermeyi hedefliyor.

Samsung, Tizen OS'yi Diğer TV Üreticilerine Lisanslamaya Başladı

Tizen gibi birinci sınıf bir TV platformunu tanıtmak isteyen üreticiler, yeni lisans platformunu kullanarak bunu minimum maliyetle hızlı bir şekilde yapabilir ve ayrıca ürünlerini büyük dış etkinliklerde tanıtmak için Tizen markasını kullanabilir. Bu, onların ürünlerini Smart TV pazarında tanıtmak için Tizen TV varlığını kullanmalarını ve nihayetinde daha fazla tüketicinin Tizen’den keyif almasına yardımcı olmalarını sağlıyor.”

Google gibi Samsung da diğer üreticilerin işletim sistemini akıllı TV’lerinde kullanmasını istiyor. Ancak Samsung, akıllı TV işletim sistemini diğer üreticilere sunan tek şirket değil. Bu yılın Şubat ayında LG , webOS işletim sistemini diğer üreticilere sunmak için bir lisanslama platformu da kurdu . O sırada şirket, zaten dahil olan ve cihazları için webOS lisanslayan birkaç markanın adını açıkladı. Ancak Samsung henüz bunu yapmıyor. Diğer markalar akıllı TV’leri için Tizen OS’yi lisanslamaya başlar başlamaz Samsung’un daha fazla ayrıntı paylaşmasını bekliyoruz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu