bayigram.com

Samsung Katlanabilir Ekranlarını Diğer Şirketlere Satmak İstiyor

Samsung, bir süredir katlanabilir ekranlar üzerinde çalışıyor ve geçen yıl, teknoloji nihayet Samsung Galaxy Fold akıllı telefonla birlikte çıktı.

Bugüne kadar, pek çok şirket benzer cihazlarla öne çıkmıyor, ancak bu gelecekte değişebilir. Bunun nedeni Samsung Display‘in katlanabilir ekranlı akıllı telefonların geliştirilmesinde kullanılabilecek ultra ince camının ticarileştirildiğini duyurmasıdır.


Samsung Display‘deki mobil ekran pazarlama ekibinin başkan yardımcısı Dennis Choi’ye göre, “Mevcut poliimid kapak penceremizle, yeni son derece esnek UTG kapak penceresi ‘Samsung UTG’nin geliştirilmesi artık daha zorlu müşteri ihtiyaçlarını karşılamamızı sağlıyor.”

“Açıkça, Samsung UTG, teknoloji ilerlemesi ve üretim mükemmelliğine olan bağlılığımızın bir başka önemli örneği olan son derece cazip bir üretim alternatifi” diye ekliyor.

Katlanabilir ekranlarda satış süreci başlayacak

Samsung Katlanabilir Ekranlarını Diğer Şirketlere Satmak İstiyor

Samsung’un katlanabilir ekranlarını kimin satın almak isteyebileceği konusunda net değil, ancak Samsung diğer şirketler için kullanılabilir hale geldiğinde, daha benzer cihazların geliştirilmesine yol açmalıdır.

Şimdiye kadar yalnızca katlanabilir cihazlar yapan (veya üreten) dört şirketi sayabiliriz. Buna Samsung, Huawei, Motorola ve Royole de dahildir. Jüri hala konseptte iyi bir fikir gibi göründüğü katlanabilir cihazlarda bulunmuyorsa, yürütme şimdiye kadar karışık eleştirilerle karşılandı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu