Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung, Huawei ve Xiaomi’ye Katlanabilir Ekran Tedarik Edecek!

Piyasada sadece birkaç katlanabilir ekran üreticisi var ve Samsung bunların en iyisi gibi görünüyor. ET News tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, Samsung hem Huawei hem de Xiaomi‘ye katlanabilir ekran tedarik edecek.

Huawei, Mate X için LG ve BOE’den ekran satın aldı. Bununla birlikte, kalite ve miktarla ilgili endişeler nedeniyle Çinli dev, görünüşe göre Samsung Ekranından katlanabilir ekranlar satın alacak.

Aslında rapor, Güney Koreli devin Huawei için katlanabilir OLED panelleri geliştirmeye başladığını söylüyor. Şirket, görünüşe göre bu yıl beklenen bir katlanabilir telefonda kullanacak.


Şimdilik Huawei muhtemelen Mate X’in yenilenmiş bir versiyonu için BOE ile yapışacak ve muhtemelen MWC’de tanıtılacak.

Bir endüstri uzmanına göre, Huawei üretimi arttırırsa BOE’yi ek bir tedarikçi olarak tutabilir fakat şirketin Google’ın uygulamalarını ve hizmetlerini şimdilik telefonlarına yükleyememesi nedeniyle, katlanabilir telefonunu çok sayıda satabileceğini merak ediyoruz.

Benzer şekilde, Xiaomi de Samsung’u tedarik zincirine eklemeyi planlıyor. Şirket daha önce Visionox’un bükülebilir ekranını üç katlı prototip akıllı telefonuna kurmuştu ancak üretim sorunları nedeniyle, şirket şimdi Samsung’un panelini kullanacak.

Bununla birlikte, 2020’de katlanabilir bir Xiaomi telefonu beklemeyin. Rapor, tasarım ve bileşen tedarikindeki değişiklikler gibi bazı sorunlardan dolayı sürümün ertelendiğini iddia ediyor.

Samsung, Huawei ve Xiaomi'ye Katlanabilir Ekran Tedarik Edecek!

Samsung’un Katlanabilir Ekranlarına Olan Talep, Görünüşe Göre Yüksek

OPPO ve Vivo gibi diğer Çinli mobil üreticilerinin de Samsung’un katlanabilir OLED’lerine ilgi duydukları bildirildi fakat şirket katlanabilir telefonlarına odaklandığından, görünüşe göre gönderileri geciktirdi.

Bu yıldan itibaren Samsung’un katlanabilir telefon çıkışını artıracağı tahmin ediliyor. Bu, Çinli satıcılara arzın genişlemesini sağlayacaktır.

Aynı çıkıştan önceki bir rapora göre, Apple, Google ve Microsoft bile Samsung’un katlanabilir ekranlarıyla ilgileniyor. Daha önce, bu tedarikçilerin LG’den bükülebilir ekranlar tedarik edeceğine inanılıyordu.

Görünüşe göre, Samsung zaten Huawei ve OPPO dahil olmak üzere çeşitli satıcılara örnek tedarik etti. Çinli satıcıların Samsung’u seçmesi muhtemel olsa da, Apple ve Google’ın da aynı şeyi yapıp yapmayacağı belli değil. Dahası, bu ikisi yakında katlanabilir bir telefon başlatmayı planlıyor gibi görünmüyor.

Samsung, üretim hacmini artırmak zorunda kalacağından, katlanabilir ekranların fiyatının düşeceğini umuyoruz. Sonuç olarak, katlanılabilir telefonların fiyatı gelecekte düşebilir.

Aslında, Galaxy Fold halefi bile şirketin ilk bükülebilir cihazından çok daha uygun fiyatlı olacak. Raporlara göre, kapaklı telefonun maliyeti yaklaşık 1000 dolar.

Yakışıklı muhtemelen plastik yerine ultra-ince bir cam kapak olacaktır. Bu, dayanıklılığın artmasına neden olacaktır. Flip telefonun daha sonra 2020’de başka bir katlanabilir telefon tarafından takip edileceği düşünülüyor. Samsung, bu yıl küresel olarak 6 milyon katlanabilir telefon satmayı hedefliyor.

Bu gibi konularda daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz Samsung Haberleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu