Samsung Galaxy A72, 5 Arka Kamera Sensörü Sunacak - TeknoDiot.com

Samsung Galaxy A72, 5 Arka Kamera Sensörü Sunacak

Abone Ol 

Her nasılsa, bazı kullanıcılar modern bir akıllı telefonun birçok kamera sensörü sunması gerektiğine inanıyor.

takipçi satın al
takipçi satın al

Bu eğilimi benimseyenler arasında, arka yüzünde dört kamera sunan ilk Galaxy A9’u (2018) yayınlayan Samsung da vardı. Şimdi, şirket orada durmayacak gibi görünüyor.

Aynı A-serisinden başka bir akıllı telefon tanıtacak, ancak bu sefer beş arka kamera sensörüyle birlikte. Yaklaşan Galaxy A72 olacak.

Yaklaşan Samsung Galaxy A72, 5 arka kamera sensörü sunacak . Yeni hedef Penta kamerasıdır. Samsung Galaxy A72, şirketin arka tarafında beş sensör bulunan ilk akıllı telefon olacak. Doğru, beş sensörden ikisi, yüksek kaliteli fotoğraflar oluşturmaya gerçekten yardımcı olmaktan çok işe yaramaz.

Galaxy A72 Kamera Özellikleri

Samsung Galaxy A72, 5 Arka Kamera Sensörü Sunacak

Ana sensör, 3x optik yakınlaştırma için 8 megapiksel telefoto lens ve 12 megapiksel geniş açılı modül ile yan tarafta olacak 64 megapiksel bir sensör olacak.

Beş modül setinde ayrıca 2MP derinlik sensörü ve 5MP makro lens bulunacak. Galaxy A72 kameranın bir başka özelliği de optik görüntü sabitleme sisteminin varlığı olabilir. Ve bu, bu özelliğe sahip ilk A serisi akıllı telefon olacak.

Toplamda, Galaxy A72, biri 32 megapiksel ön kamera olan altı kameraya sahip olacak. Ancak akıllı telefonun duyurusunun ne zaman yapılacağını henüz bilmiyoruz.

Akıllı telefon pazarının daha agresif hale gelmesiyle, şirketler bütçe ve orta sınıf segmentlere mümkün olduğunca fazla değer katmaya çalışıyor. Paranın karşılığını verme açısından amiral gemisi ile orta sınıf arasında ayrım yapmak zorlaşıyor.

Bununla birlikte, Samsung şimdi Optik Görüntü Sabitlemeyi orta sınıf Galaxy A serisine getirmeyi planlıyor. Görünüşe göre Galaxy A72 bunu yapacak ilk cihaza gidecek . Markanın bu yeni hamlesini ilk kez duymuyoruz. Birkaç ay önce, benzer raporların web’de ortaya çıktığını gördük.

Göz atın:   Yeni Samsung Galaxy A30s Türkiye Topraklarında!

Farkında olmayanlar için Optik Görüntü Sabitleme veya OIS çok daha net fotoğraflar ve videolar sunar. Özünde bulanıklığı ortadan kaldırır. Teknik, lensin ters yönde hareket edebilmesi için kamera üzerine yerleştirilmiş jiroskop sensörünü kullanır. Bu, titremeyi en aza indirecek ve sonuçta daha keskin görüntülerle sonuçlanacaktır. Kaliteyi daha da artırmak için şirketler, gelişmiş yazılım işleme tekniğini de kullanır.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu