Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung’dan 571 Milyar TL’lik Ekran ve İşlemci Yatırımı

Samsung, yonga ve ekran teknolojisini geliştirmek için 100 milyar Won’luk (571 milyar TL) yatırım yaptı.

Samsung, bugün daha önce (13 Temmuz 2020), yonga ve ekran teknolojisini iyileştirmek için sanayi ve akademi içindeki işbirliğinin 100 milyar won (571 milyar TL) harcayacağını duyurdu.


Farkında olmayanlar için Samsung, endüstri-akademi işbirliği merkezini 2018’de açtı. Bu merkez, 700’den fazla profesör ve öğrencinin çip ve teşhir sektörlerindeki araştırma projelerini destekledi. Güney Koreli teknoloji devinin en son yatırımı, hem çip hem de ekran teknolojisinde geleceğin teknolojisi için gelişimi artırmaktır.

Resmi notlara göre, “En son yatırımın, COVID-19 salgını ortasında projeleri ertelenen veya askıya alınan yerel üniversitelerdeki araştırmacılara yardımcı olması muhtemeldir.”

Bu girişim sayesinde, yerel üniversiteler araştırma projeleri için şirketin gelişmiş çip ekipmanlarını kullanabilir; Samsung, endüstri-akademi işbirliği programını birçok farklı alanda genişletmeyi planlıyor.

Samsung'dan 571 Milyar TL'lik Ekran ve İşlemci Yatırımı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu