Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung, CES 2024’te Tesla ile İş Birliği Yaptığını Duyurdu

CES Fuarı, her yıl düzenlenen ve teknoloji severlerin yakından takip ettiği, tüketici elektroniği alanında yenilikçi teknolojilerin sergilendiği bir etkinlik. Bu yılki etkinlik, 9-12 Ocak 2024 tarihleri arasında Las Vegas’ta gerçekleşti. Samsung Electronics, dünya çapında ünlü bu etkinlikte Tesla ile gerçekleştirdikleri hizmet entegrasyonunu duyurdu. CES 2024’te tanıtılan bu entegrasyon, Tesla’nın Powerwall ev bataryası, Solar Inverter, Wall Connector, şarj çözümleri ve elektrikli araçlar gibi çeşitli ürünleri ile SmartThings Energy arasında bağlantı kurulmasını sağlayacak. Bu iş birliği, Tesla’nın açık kaynaklı uygulama programlama arayüzleri (API’leri) kullanılarak gerçekleşti ve SmartThings Energy’nin bağlantı seçeneklerini genişleterek Samsung’un tüketicilere daha kullanışlı ve sorunsuz ev deneyimleri sunma hedefine katkıda bulunacak.

Samsung Electronics Cihaz Platformu Merkezi Başkan Yardımcısı ve IoT Geliştirme Ekibi Başkanı Chanwoo Park, iş birliğiyle ilgili olarak, “Tesla Energy müşterileri artık evlerinin enerji durumunu Tesla uygulamasının yanı sıra SmartThings Energy ve Samsung cihazları aracılığıyla da yönetebilecek ve izleyebilecek. Bu yeni iş birliği, Samsung Electronics için çözümlerini ev aletlerinin ötesine taşıma ve daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşma konusunda önemli bir adım niteliği taşıyor” şeklinde konuştu.


Samsung ile Tesla iş birliğinin en önemli faydası, SmartThings Energy’nin Tesla Powerwall, Solar Inverter, Wall Connector şarj ve elektrikli araçlar gibi ürünlerle entegre edilmesi ve kullanıcılara enerji üretimi, depolama ve kullanımıyla ilgili bilgileri görüntüleme imkanı sunmasıdır.

Kullanıcılar ayrıca, SmartThings Energy ile Tesla uygulamasındaki Powerwall ‘Storm Watch’ özelliğinin senkronize olması sayesinde, elektrik kesintilerine karşı daha hazırlıklı olabilecekler. Bu özellik, zorlu hava koşullarında kullanıcıların Tesla uygulamasına ek olarak SmartThings aracılığıyla bağlı Samsung TV’lerinden ve cep telefonlarından uyarı mesajları alabilecekleri anlamına gelir. Ayrıca, Tesla Powerwall’da depolanan enerjinin elektrik kesintilerinden önce ve sırasında AI Enerji Modu ile uzatılabilmesi mümkün olacak.

Samsung’un Tesla API’sini kullanması, şirketin Net Zero Home projesinde ilerleme kaydetmesine ve SmartThings kullanıcılarının çoklu cihaz deneyimini geliştirmesine yönelik sürekli çabalarının bir parçasını oluşturuyor.

Tesla sözcüsü Drew Baglino, iş birliğiyle ilgili olarak, “Tesla olarak, ürünlerimize müşterilerimizin evlerindeki diğer akıllı cihazlarla ve yazılımlarla etkileşim kurma yetenekleri eklemenin heyecanını duyuyoruz. Samsung’un akıllı ev teknolojisindeki lider konumu göz önüne alındığında, ‘erken geliştirici’ olma isteği bizi memnun etti. Bu iş birliğiyle müşteriler, ağ bağlantılarının durumunu birden fazla cihazda görüntüleyebilecek ve ağ kapsamı dışındayken de evdeki enerji durumlarını akıllıca kontrol edebilecekler” dedi.

SmartThings Energy platformu, Tesla Powerwall ile entegre olacak şekilde tanıtıldı ve şu anda geliştirme aşamasında olan hizmetin 2024’ün ikinci çeyreğinde sunulması planlanıyor. Bu nedenle, yukarıda belirtilen özellikler gerçek kullanımda değişebilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu