Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung, CES 2020 İçin 8K TV Geliştirme Teknolojisini Geliştiriyor

Samsung Electronics’in 8K TV’ler için AI tabanlı yükseltme teknolojisinde ilerleme kaydettiği bildiriliyor.

Şirket, gelecek yıl piyasaya sürülmesi planlanan tüm gelecekteki 8K TV modellerine derinlemesine öğrenme AI tabanlı bir yükseltme uygulamak istiyor. CES 2020’de tanıtıldığı söylenen , The Wall serisinin bir parçası olmayacak olan bir microLED TV dizisinin geleceği beklentisiyle teknolojiyi de hazırlayabilir .


Haberin bu kısmı Koreli haber çıkışı Pulse Ajan Tae-gyoung ve Samsung Electronics Visual Display Business Division’dan Park Seung-ho’dan kaynaklanıyor.

Derin öğrenmeye dayalı 8K yükseltme, bir sonraki en iyi şey olacak

Samsung, birkaç yıldır makine öğrenmesi temelli yükseltme teknolojisini kullanıyor , ancak şirket çözümünü geliştirmeye devam ediyor ve derinlemesine öğrenme yapay zekası bu kavramı bir sonraki seviyeye taşımalı. Bu yazıda ayrıntılı olarak açıklandığı gibi, derin öğrenme, makine öğrenmesinin bir alt kümesidir ve özellikle görüntü ve ses tanımada daha yüksek doğruluk sağlar.

Samsung, CES 2020 İçin 8K TV Geliştirme Teknolojisini Geliştiriyor

Yükseltme, modern yüksek çözünürlüklü TV’lerin hayati bir parçası haline geldi çünkü yayın teknolojisinden çok daha hızlı geliştiler. 8K çözünürlükte yayın yapmak gerçekten bir şey değil, ancak Samsung, 1080p veya hatta daha düşük kaliteli içeriği TV’lerinde 4K ve 8K çözünürlüklere yükseltmek için AI’dan yararlanıyor.

Yeni bir Samsung TV pazarında mısınız? Eğer öyleyse, tatil alışveriş sezonundan faydalanacak ve indirimden bir tane satın almayı mı umacaksınız, yoksa bu gelişmiş yükseltme teknolojisinin ne olduğunu görmek için 2020 CES’e kadar bekleyecek misiniz?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu