Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung, CES 2020’de Yeni Projelerini Sergileyecek!

Güney Koreli şirket Samsung, C-Lab Inside’dan beş modern proje ve C-Lab Outside’dan dört start-up CES 2020’de sergileyecek.

Samsung, C-Lab Inside programından beş yenilikçi proje ve dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2020’deki C-Lab Outside programına katılan dört yeni şirketin ürünlerini sergileyeceğini açıkladı.


C-Lab standı, 7 ila 11 Ocak tarihleri ​​arasında dünyanın dört bir yanındaki yeni girişimlerin sunulacağı Eureka Park, Sands Expo’da yer alacak. Yaratıcılık ve Yenilikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Inkuk Hahn, “En son piyasa eğilimlerini ve müşteri taleplerini yansıtan ürünler yaratmak için C-Lab’ı aktif olarak destekleyeceğiz ve C-Lab’ın olağanüstü projelerini ve başlangıçlarını çeşitli küresel sergilerde sergileyeceğiz” dedi.

C-Lab İçindeki Başarılı Projeler

C-Lab Inside, 2012 yılında başlayan Samsung çalışanlarının yenilikçi fikirlerini teşvik eden ve besleyen kurum içi bir fikir kuluçka programıdır. Bu C-Lab’ın CES’e katıldığı beşinci yıl olacak.

Bu yılki etkinlikte ilk kez tanıtılan yeni C-Lab Inside projeleri rahat ve sağlıklı bir yaşam tarzına odaklanıyor. Bunlar şunları içerir: SelfieType, ön kamerayı kullanan bir sanal klavye çözümü; Hyler, kağıda basılmış metni dijitalleştiren akıllı vurgulayıcı kalem; Saç derisi tedavisi ve saç dökülmesini önleme için evde bakım çözümü Becon; SunnySide, pencere şeklinde yapay güneş ışığı; ve ultraviyole izleme sensörü ve servisi olan Ultra V.

Kuruluşundan bu yana, toplam 40 Samsung C-Lab mezun projesi, şirketten bağımsız olarak tam teşekküllü start-up’lar olarak başlattı. Ve bunlardan sekizi, CES 2020‘de en son yeniliklerini ve ürünlerini kendi standlarında sergileyecek, erişimlerini genişletmek için yeni fırsatlar arayacak. Bu başarılı spin-off’lar Linkflow, Welt, Linkface, Lululab, Mopic, Monit, AnaloguePlus ve Luple’dir.

Linkface, çocuklarda işitme kaybı riskini azaltmak için biyo-sinyal sensörlü ‘Sevgili’ kulaklık için CES 2020’nin İnovasyon Onuru olarak adlandırılması nedeniyle dikkat çekicidir. Welt, Lululab ve Linkflow da kendi yenilikleri için endüstri ödülleri ile onurlandırıldı.

C-Lab İç Projeler

1. SelfieType

‘SelfieType’ öne kamerayı kullanan sanal bir klavyedir. Tescilli bir SelfieType AI motoru, ön kameradan gelen parmak hareketlerini analiz eder ve bunları QWERTY klavye girişlerine dönüştürür. SelfieType ek donanım gerektirmez ve akıllı telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar gibi çeşitli mobil cihazlara son derece uyarlanabilir.

Samsung, CES 2020'de Yeni Projelerini Sergileyecek!

2. Hyler

‘Hyler’, analog metinleri kağıttan mobil cihazlara dijitalleştiren akıllı bir vurgulayıcıdır. Kullanıcılar Hyler ile vurgulayarak bilgileri toplayabilir ve uygulama ile yönetebilir. Hyler’de ‘arama modu’ kullanıldığında, çeşitli arama motorlarına veya Hyler’a bağlı sözlüklere bağlı olarak kullanıcıdan kapsamlı arama sonuçları ister.

Samsung, CES 2020'de Yeni Projelerini Sergileyecek!

3. Becon

‘Becon’, kafa derisi analizine dayanan önerilen çözümle saç dökülmesini önlemek için bir kafa derisi evde bakım hizmetidir. Elde taşınan bir cihaz ve uyumlu bir uygulamadan oluşur. Teşhis cihazı, saç öğrenme folikül yoğunluğu, ölü cilt, hassasiyet, sıcaklık ve nem gibi kafa derisinin on koşulunu gerçek zamanlı olarak makine öğrenme algoritmasına göre analiz eder. Kullanıcının kafa derisi sorununu gidermek için analizin sonucuna göre en uygun çözümü önerir. Ayrıca uygulama aracılığıyla kafa derisi iyileşme eğilimini gösterir.Samsung, CES 2020'de Yeni Projelerini Sergileyecek!

4. SunnySide

‘SunnySide’ yapay güneş ışığı üreten pencere şeklinde bir aydınlatma cihazıdır. Kullanıcının gerçek güneş ışığının tüm spektrumunu kopyalayarak saatte değişen güneş ışığının tadını çıkarmasını sağlar. Ayrıca kullanıcıların D vitamini içeriden veya cilt yaşlanması veya güneş yanığı konusunda endişelenmeden yeterli miktarda güneş ışığının olmadığı yerlerde sentezlemelerine yardımcı olur. Bir resim çerçevesi gibi duvara kolayca monte edilebilir.Samsung, CES 2020'de Yeni Projelerini Sergileyecek!

5. Ultra V

‘Ultra V’, günlük ultraviyole ışınlarını kaydeden yeni bir sensör ve servis türüdür. Sensörün, giyilebilir cihazlara entegre edilmesini kolaylaştıran geniş bir olay açısı vardır. Ultra V ile kullanıcılar, güneş UV ışınlarına biriken maruziyetten etkilenen cilt durumlarını ve D Vitamini üretimini izleyebilir ve yönetebilir.

Samsung, CES 2020'de Yeni Projelerini Sergileyecek!

C-Lab Dış Projeler

Circulus

Circulus insansı bir robotu, tek kişilik haneler için ‘piBo’ sergiliyor. piBo, basit konuşma ve haber / hava durumu / arama bilgileri gibi rehberlik hizmetleri sunar. Yüz ifadelerinin ve konuşma içeriğinin duygusal analizine dayanarak kullanıcılarla etkileşime girer ve sözler, müzik ve dans ile uygun yanıtlar verir. Kullanıcılar robot uygulama mağazasından indirilebilecek yeni özellikler ve içerik ekleyebilirlerSamsung, CES 2020'de Yeni Projelerini Sergileyecek!

FITT 

‘FITT’ egzersiz testlerine dayanan bir PHR (Kişisel Sağlık Kaydı) sağlık veri platformudur. FITT üç tür egzersiz testi sağlar; kardiyovasküler, duruş ve kas gücü. Bir testten sonra, kullanıcılar, aynı yaş ve cinsiyetteki diğer  insanlara kıyasla, kullanıcıların sağlık durumlarına hitap eden optimize edilmiş ve kişiselleştirilmiş bir egzersiz programı alır. Ayrıca, kullanıcının yüksek tansiyon, diyabet, kanser, inme, kalp krizi, kardiyovasküler hastalık vb. Gibi maruz kalabileceği olası hastalıkları tahmin edebilir ve bu hastalıklara yakalanma riskini önlemek için kişisel egzersiz programları reçete eder.Samsung, CES 2020'de Yeni Projelerini Sergileyecek!

Vtouch 

‘Vtouch’, kullanıcıların patentli bilgisayar görme ve derin öğrenme teknolojileri ile kullanıcının gözlerini ve parmak uçlarını izleyerek cihazları fiziksel olarak dokunmadan kontrol etmelerini sağlar. Farklı araçları kontrol etmek için akıllı arabalar, akıllı evler ve dijital tabelalar gibi çeşitli endüstrilere uygulanabilir. Ayrıca ekranları temiz ve mikroplardan veya bakterilerden koruyabilir.Samsung, CES 2020'de Yeni Projelerini Sergileyecek!

Smoothy 

‘Smoothy’ aynı anda en fazla 8 kişi tarafından erişilebilen bir grup görüntülü sohbet uygulamasıdır. Smoothy’yi daha özel yapan şey, görüntülü sohbetin ilk kez bağlandığında sessiz modda başlaması ve böylece kullanıcıların çağrıyı her zaman ve her yerde cevaplamasını sağlar. Ayrıca Samsung AR Emoji kullanarak görüntülü görüşme sağlar. Kullanıcılar avatarlarına sahip olduklarında, AR Emoji yüz ifadelerini ve hareketlerini gerçek zamanlı olarak yansıtabilir ve bu da görüntülü aramaları daha eğlenceli hale getirir.

Samsung, CES 2020'de Yeni Projelerini Sergileyecek!

Son olarak Samsung ürünleri ile ilgili güncel haberlere Samsung haberleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu