Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung Bixby Yolun Sonuna mı Geldi?

Samsung’un Bixby’yi Google Asistan’a bırakmayı düşündüğü bildirildi.

2017’de Samsung, rakipleriyle tamamlamak için kendi Bixby adlı sanal asistanını yayınlamıştı. Görünüşe göre sanal asistanı ile kendi ekosistemini yaratmaya çalışıyor.


Samsung, hizmeti kullanıcılara aktarmanın çeşitli yollarını denedi ve ortak yaklaşım, özel Bixby tuşu dahil etmekti. Asistan, topluluktan ve Galaxy Hayranlarından olumlu eleştiriler almadı.

Galaxy S10 serisiyle Samsung, özel bir Bixby tuşu fikrini bırakmaya karar verdi. Marka hala uzun süre basarken güç tuşuna eşleştirerek asistanını revize etmeyi çalıştı. Yakın tarihli rapora inanılırsa, Samsung Bixby’sini Google Asistan’a bırakmayı düşünüyor.

Samsung, Google Asistan için Bixby’yi bırakmayı düşünüyor!

Reuters tarafından hazırlanan bir rapora göre Google, Samsung’un Galaxy Apps Store ve Bixby asistanı gibi kendi hizmetlerini bırakmasını sağlamaya çalışıyor. Tabii ki, Google’ın kendi hizmetleri daha sonra devralınacaktır.

Samsung Bixby Yolun Sonuna mı Geldi?

Farkında olmayanlar için Google, Google uygulamalarının cihazlarında elde ettiği gelirin bir kısmı için üretim yapmaya teşvik eder. Sadece Google değil, diğer üreticiler de diğer markalarla bağlantı kurmaya çalışıyor. Örneğin, çeşitli Microsoft uygulamaları Samsung cihazlarına önceden yüklenmiş olarak gelir.

Çoğu markanın aksine, Samsung üretilen tüm geliri toplamak için kendi hizmetlerini zorluyor. Samsung uygulamaları ve hizmetleri oldukça eski olmasına rağmen, halen çalışıyor.

Samsung hala uygulamalarına ve hizmetlerine geliştirmeyi çalıştı ve yakında değişebileceği anlaşılıyor. Samsung ve Google şu anda Güney Koreli devin Google’ın tekliflerine geçeceği yeni bir anlaşma için bazı görüşmeler yapıyorlar.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu