Samsung Bixby Yolun Sonuna mı Geldi? - TeknoDiot.com

Samsung Bixby Yolun Sonuna mı Geldi?

Abone Ol 

Samsung’un Bixby’yi Google Asistan’a bırakmayı düşündüğü bildirildi.

2017’de Samsung, rakipleriyle tamamlamak için kendi Bixby adlı sanal asistanını yayınlamıştı. Görünüşe göre sanal asistanı ile kendi ekosistemini yaratmaya çalışıyor.

Samsung, hizmeti kullanıcılara aktarmanın çeşitli yollarını denedi ve ortak yaklaşım, özel Bixby tuşu dahil etmekti. Asistan, topluluktan ve Galaxy Hayranlarından olumlu eleştiriler almadı.

Galaxy S10 serisiyle Samsung, özel bir Bixby tuşu fikrini bırakmaya karar verdi. Marka hala uzun süre basarken güç tuşuna eşleştirerek asistanını revize etmeyi çalıştı. Yakın tarihli rapora inanılırsa, Samsung Bixby’sini Google Asistan’a bırakmayı düşünüyor.

Samsung, Google Asistan için Bixby’yi bırakmayı düşünüyor!

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Reuters tarafından hazırlanan bir rapora göre Google, Samsung’un Galaxy Apps Store ve Bixby asistanı gibi kendi hizmetlerini bırakmasını sağlamaya çalışıyor. Tabii ki, Google’ın kendi hizmetleri daha sonra devralınacaktır.

Samsung Bixby Yolun Sonuna mı Geldi?

Farkında olmayanlar için Google, Google uygulamalarının cihazlarında elde ettiği gelirin bir kısmı için üretim yapmaya teşvik eder. Sadece Google değil, diğer üreticiler de diğer markalarla bağlantı kurmaya çalışıyor. Örneğin, çeşitli Microsoft uygulamaları Samsung cihazlarına önceden yüklenmiş olarak gelir.

Çoğu markanın aksine, Samsung üretilen tüm geliri toplamak için kendi hizmetlerini zorluyor. Samsung uygulamaları ve hizmetleri oldukça eski olmasına rağmen, halen çalışıyor.

Samsung hala uygulamalarına ve hizmetlerine geliştirmeyi çalıştı ve yakında değişebileceği anlaşılıyor. Samsung ve Google şu anda Güney Koreli devin Google’ın tekliflerine geçeceği yeni bir anlaşma için bazı görüşmeler yapıyorlar.

Göz atın:   Samsung Galaxy M31 Tanıtıldı!

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu