Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung Bir Fabrikasını Daha Kapattı!

Samsung Corona Virüs vakasından sonra tekrar fabrikasını kapattı!


Bir haftadan biraz uzun bir süre önce Samsung, koronavirüs enfeksiyonunun doğrulanmış bir vakası nedeniyle Güney Kore’nin Gumi kentindeki akıllı telefon üretim fabrikasının geçici olarak kapattığını duyurdu. Şirket tüm işyerinin dezenfeksiyonunu gerçekleştirdiğinden fabrika iki gün süreyle kapatıldı.

Şirket bugün, başka bir Corona Virüs vakasının onaylanmasından sonra iki gün boyunca fabrikayı tekrar kapatacağını açıkladı. Üretim, 1 Mart’tan 3 Mart’a kadar Gumi tesisinde iki gün boyunca askıya alınacak.

Samsung’da toplam üç dava var


Güney Kore, Corona Virüs enfeksiyonu nedeniyle çok etkilendi. Hastalığın merkez üssü olan Çin dışındaki en fazla enfeksiyon vakasına sahiptir. Ülkenin en büyük şirketleri, bu hastalığın yayılmasını kontrol etme çabalarını desteklemek için Kore hükümetinin arkasında yürüdü. Samsung bu hafta hükümetin çabalarına yardımcı olmak için 24,6 milyon dolar bağış yapacağını açıkladı.

Samsung Bir Fabrikasını Daha Kapattı!

Samsung bu gün en son Corona Virüs vakasını doğruladı. Galaxy Z Flip ve Galaxy Fold gibi premium cihazların yapıldığı Gumi fabrikasının kablosuz iş bölümünde bir işçi enfekte oldu. İşçinin çalıştığı montaj hattı geçici olarak kapatıldı ve önümüzdeki hafta tamamen işlevsel olacakken, çalıştığı zemin 3 Mart’a kadar kapalı kalacak, daha sonra üretim devam edecek.

Samsung’un Giheung yarı iletken fabrikasında da teyit edilmiş bir vaka rapor edildi ancak bu bir şirket çalışanı değildi. Hastalık bulaşmış çalışan bir kafeterya elemanıydı. Önlem olarak, Samsung kafeteryayı geçici olarak kapattı ve gerekirse uzun bir süre açmayabilir.

Birçok Güney Koreli şirket gibi, Samsung da Corona Virüs enfeksiyonunun azalması ile uğraşmak zorunda. Şirket, Gumi fabrikasının daha önce kapatılmasına rağmen Galaxy Z Flip için arz sıkıntısı çekmeyi beklemediğini savunuyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu