Akıllı Telefon HaberleriSamsung Haberleri

Samsung Akıllı Telefonlarına Zam Yaptı

Son dönemdeki döviz kurlarında yaşanan farklardan dolayı bazı üretici firmalar zam yolunu tuttu. Bunlardan biri de Samsung oldu. Samsung akıllı telefon fiyatlarına zam yaptı.

Zaten pek çok üreticinin telefonlarını Türkiye’de dudak uçuklatan fiyatlara satın almamıza rağmen, dolar kurunun ve zamlarında etkisi ile birlikte fiyatlar neredeyse 2 katına çıkmış bulunmakta.

Samsung S9, Samsung S9 Plus ve Samsung Galaxy Note 8 ürünlerinin fiyatına ortalama 350-400 TL gibi bir zam yaptığını açıkladı. Samsung yöneticilerinin zam çıkışı Samsung cihazların tüm serilerine uygulanmasa da son dönemlerde oldukça yaygın ve fazla olarak kullanılan Samsung marka cihazların pahalanması, yeni telefon alınır iken Samsung markasından uzak durulacağının göstergesi olabilecek cinsten.

Samsung Akıllı Telefonlarına Zam Yaptı Akıllı Telefon Haberleri Samsung Haberleri

Samsung Akıllı Telefon Zam Fiyatları

Samsung Galaxy Note 8 : 5.499 TL’den 6,149 TL’ye
– Samsung Galaxy S9 : 4.899 TL’den 5.349 TL’ye
– Samsung Galaxy S9 Plus : 5.699 TL’den 6.199 TL’ye yükselmiştir.

Zamdan sonra fiyatlar belli oranda etkilemiş gibi görünüyor. Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy S9 Plus ve Samsung Galaxy Note 8 zamdan etkilenen akıllı telefonlar oldu. Samsung cihazlarının ileri ki dönemlerde diğer versiyonlara ya da diğer akıllı cihaz serilerine zam uygulayıp uygulamayacağı meçhul. Fakat bu dönemde dolar kurunun ve zamların gelmesi ile birlikte tüm elektronik ürünlerde daha fazla zam yapılacağı yönünde iddialar bulunmaktadır.


Etiketler

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı