Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung Akıllı Telefonlar Artık Google Stadia’yı Destekleyecek!

Akıllı telefonlar, konsol düzeyinde bir oyun deneyimi sunamaz ancak bu bulut tabanlı oyun akışı hizmetlerinin değişmediği bir şeydir.

Google Stadia, mobil kullanıcılara 4K çözünürlükte ve saniyede 60 kare hızında konsol oyunları sunmayı vaat eden bu tür bir hizmettir.


Başlangıçta Google Stadia’ya yalnızca şirketin Pixel akıllı telefonlarından erişmek mümkün oldu. Google bugün, oyun akışı hizmeti desteğini diğer üreticilerin telefonlarına genişlettiğini açıkladı. Samsung bunlardan biri ve Galaxy telefonlarının birçoğu artık Google Stadia’yı destekliyor.

Samsung Akıllı Telefonlar Artık Google Stadia'yı Destekleyecek!

İşte Google Stadia’yı destekleyen Samsung Galaxy Telefonlar

Google Stadia’nın geliştirilmesindeki amaç oyuncuların en temel ekipmanla konsol kalitesinde oyunlar oynayabilmeleri gerektiğidir. Bu nedenle, oyunu çalıştırmak için hiçbiri cihazın kendisinde yapılmadığından, makul derecede yetenekli bir telefon bile fazlasıyla yeterli olacaktır. Tüm bunlar Google’ın sunucularında yapılır ve megacorp tüm dünyadaki en büyük sunucu ağlarından birine sahiptir. Böylece oyuncunun cihazı etkili bir şekilde çevrimiçi bir video akışı yapıyor ve oyuna güç vermek için hiçbir işlem yapmıyor.

20 Şubat’tan itibaren Google Stadia, Samsung’un yeni Galaxy S20 serisi gibi çeşitli modelleri de dahil olmak üzere çeşitli farklı akıllı telefonlarda satışa sunulacak. Bunlar, Stadia desteği için onaylanmış Samsung Galaxy telefonlar. En azından yaklaşan tüm amiral gemilerinin de bu listenin bir parçası olmasını bekleyebiliriz.

  • Galaxy S8 / S8 + / S8 Active
  • Galaxy S9 / S9 +
  • Galaxy S10e / S10 / S10 +
  • Galaxy S20 / S20 + / S20 Ultra
  • Galaxy Note 8
  • Galaxy Note 9
  • Galaxy Note 10/10 +

Bu Samsung Galaxy telefonlarında Google Stadia oyunları oynamak için gereken tek şey oldukça iyi bir internet bağlantısı ve Android için Stadia uygulamasıdır. Google, 4K çözünürlükte oynatmak için mutlak minimum olarak 10Mbps veya daha yüksek bir internet bağlantısı ve 35Mbps veya daha fazla bir ağ hızı önermektedir. Bir hücresel ağ bağlantısında Stadia’dan oyun akışının mümkün olmadığını unutmayın.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu