Tiktok Takipçi Satın Al

Samsun, LG’den Ekran Panelleri Satın Alacak

Samsung, LG Display’den ekran panelleri satın almayı planlıyor.

Yeni bir rapor, Samsung’un ekran panelleri satın almak için LG Display ile görüşmekte olduğunu ortaya koydu. Yabancı kaynaklar Güney Koreli teknoloji devinin daha yeni ekran teknolojisi üretimine geçiş sırasında tedarik aradığını ortaya çıkarttı.


Bildirildiğine göre, Samsung ve LG Display yakın gelecekte LCD TV paneli arzı için bir anlaşma yapabilir. Haberler, Samsung Display’in LCD ekran panellerinin üretimini önümüzdeki yıldan itibaren durduracağını açıklamasından bir süre sonra geliyor.

LCD pazarı son yıllarda belirgin bir şekilde düştü ve Güney Koreli şirket yeni nesil ekrana, yani kuantum dot ekrana daha fazla odaklanıyor.Özellikle, önceki raporlar Samsung’un China Star Optoelektronik Teknolojisi , BOE Teknoloji Grubu ve hatta Sharp Corp gibi Çinli firmalardan LCD panel malzemeleri aradığını da ortaya koymuştu . Analistlere göre, Samsung ve LG arasındaki anlaşma 1 trilyon wondan fazla olabilir (ortalama 833 milyon dolar).

Samsun, LG'den Ekran Panelleri Satın Alacak

Her iki Güney Koreli markanın ekran endüstrisinde rakipleri olmasına rağmen, LG, Samsung’a Guangzhou, Çin’deki fabrikasından büyük LCD paneller tedarik ediyor olabilir. Şu anda birincisi OLED TV’leriyle tanınıyor, ikincisi QLED TV’leriyle tanınıyor. İlginç bir şekilde, Samsung, Sharp’ın 2017’de tedarikini aniden kestikten sonra LG’den LCD paneller tedarik etti.

Samsun, LG'den Ekran Panelleri Satın Alacak Samsun, LG'den Ekran Panelleri Satın Alacak

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu