Tiktok Takipçi Satın Al

Sakın Spor Yaparken Maske Takmayın!

Maske ile spor yapmak sağlık için tehlikelidir. Neredeyse tüm dünya, COVID-19 salgını nedeniyle birkaç ay boyunca evde kalınması istendi.

Yaz aylarında, çoğu kısıtlama kaldırıldı ve şimdi yeni normalleşme adımları atılıyor. İnsanlar artık dışarı çıkabiliyorlar. Ancak halen halka açık yerlerde koruyucu maske ve eldiven takmanız gerekiyor.


fiziksel egzersizler sırasında maske takmak mümkün mü? Bu soru, en azından, kılıçla spor eskrim ekipman üreticilerinden biri tarafından soruldu. Görüldüğü gibi, yüzdeki maskelerle fiziksel aktivite insan sağlığına zarar verebilir.

Şu anda, tek bir grup bilim insanı, tıbbi maskelerde sporda vücudun ne gibi zararlar verebileceğini kontrol etmedi. Ve sağlık üzerindeki etkisi açıkça olmalıdır, çünkü fiziksel aktivite ile kişinin nefes alması sık ve derin hale gelir.

Bir paradoks ortaya çıkar: yoğun nefes alma ile koronavirüsün bulaşma olasılığı artar, ancak bir maske takarsanız, akciğerler ağır yüklenir. Mantıksal olarak düşünüyorsanız, spor salonlarında maske takmanız gerekir ancak vücut bu şekilde daha zarara giriyor olacaktır. Spor yapacaksanız şu sıralar spor salonları tercih etmeyin. 

İlgili Makaleler

Koronavirüs sırasında spor

Sakın Spor Yaparken Maske Takmayın!

Maskede ne kadar fiziksel aktivitenin yüksek irtifalarda spor oynamak gibi olduğunu bulmak için, eskrim üniforması üreticilerinin temsilcileri bir deney yaptı. Test cihazı, solunan ve solunan gazların konsantrasyonunu ölçmek için bir cihaz takmıştır. Daha sonra saatte 10 kilometre hızla bir koşu bandında 3 dakika koştu. Çalışma eskrimciler için üniforma tedarikçisi tarafından yapıldığından, bir takım elbise ve koruyucu bir kask taktı. 

Kısacası, tıbbi bir maske içinde spor yapmak bazı durumlarda çok zararlı olabilir. Şu anda, araştırmacılar sadece eskrim örneğindeki zararı kanıtladılar ve diğer sporlarla olan şeylerin ne olduğu henüz belli değil. Spor topluluğunun açıkça daha fazla araştırma yapması gerekiyor, çünkü yarışmalar maskelerde yapılırsa katılımcılar karşılanmayabilir. Ancak zaten futbol maçları ve diğer etkinlikler için teklifler var.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu