Root Gizlemek İçin Yeni Yöntem Yolda [Magisk]

Magisk, yalnızca Root sağlamakla kalmayıp, sistem dosyalarını değiştirmeden sistemi değiştirme yeteneği ve çok daha fazlasını sağlayan güçlü bir araçtır, ancak ne yazık ki, Google’ın SafetyNet API’sini geliştirmesi nedeniyle öldürücü özelliklerinden biri olan MagiskHide’ı kaybetti.

Zygote’daki Yeni Magisk: Zygisk

Zygisk, Zygote’ta Magisk’tir. Bu, Magisk modüllerini daha da güçlü hale getirmek için zigot sürecinde Magisk’in parçalarını çalıştıracaktır.

Yukarıda belirtilen reddetme listesinde bir işlem olduğunda, Magisk, hiçbir modlama uygulanmadığından emin olmak için işlemin bellek alanını temizleyecektir. Zygisk hala devam eden bir çalışmadır ve şu anda yalnızca Magisk’in Kanarya Kanalı’nda mevcuttur ve uygulama beta testi için hazır olduğunda daha fazla ayrıntı gelecektir.

Magisk’in Daha Yeni Sürümlerinde Root Nasıl Gizlenir?

Tanınmış geliştirici kdrag0n şu anda gelecekte MagiskHide’ın yerini alacak olan “Shamiko” adlı yeni bir root gizleme aracı üzerinde çalışıyor. Şu anda, araç hala aktif geliştirme aşamasındadır ve yalnızca çalışabilir ve başka sorunlara yol açabilir, ancak yine de tam zamanında alınan mükemmel bir girişimdir. Shamiko, zigot sürecinde kod çalıştırmak için Magisk’in yeni yeteneklerini kullandığından MagiskHide’dan bile daha güçlü olacaktır.

Shamiko, Magisk root, Zygisk’in kendisini ve Riru hide gibi Zygisk modüllerini gizlemek için bir Zygisk modülüdür.
Shamiko, basitlik için Magisk’in reddetme listesinden gizlenecek uygulamaların listesini okudu, ancak önce reddetme listesinin devre dışı bırakılmasını gerektiriyor.

  1.  Shamiko’yu Magisk’te flaşlayın ve Zygisk’i etkinleştirin ve yeniden başlatın
  2.  Reddetme listesini yapılandırmak için reddedilenler listesini açın.
  3. Reddetme listesi yapılandırıldıktan sonra, Shamiko’yu etkinleştirmek için devre dışı bırakın.

Root Gizlemek İçin Yeni Yöntem Yolda [Magisk]

Bundan sonra Magisk ile ilgili herhangi bir değişikliğin tespit edilip edilmediğini kontrol etmek için Momo adlı uygulamayı kullanabilirsiniz.

Root Gizlemek İçin Yeni Yöntem Yolda [Magisk]

Bu uygulama, root ve Xposed algılamak için doğru yöntemleri kullanır, ancak amaç, root veya Xposed’a karşı değildir. fTespit yöntemlerini herkese açık hale getirerek (bazı yöntemler özeldir), amacımız kullanıcı bilgisini geliştirmek ve topluluğu doğru iyileştirmeler yapmaya zorlamak.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Oyuncu Ekipman Çekilişi
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE EDİYORUZ!
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE!
ÇEKİLİŞE KATIL!