Tiktok Takipçi Satın Al

Rolls-Royce, 2029 Yılına Kadar Mini Nükleer Reaktörler İnşa Edecek

Rolls-Royce, 2029 yılına kadar mini nükleer reaktörler inşa edecek. Şirketin ihtiyaçları için ek özerk elektrik üretebilecekler.

Üretici Rolls-Royce, BBC’ye 2029 yılına kadar küçük nükleer santralleri kurmayı ve işletmeyi planladıklarını söyledi. Kısmen üretilebilir ve üretimin ek enerjiye ihtiyaç duyacağı ülkenin farklı bölgelerine taşınabilirler.


Reaktörü kurmak için 6 bin metrekarelik bir alan yeterlidir. Toplamda m. reaktör tarafından işgal edilecek bölge 4 hektar olacaktır. Üreticiye göre, her kasaba kendi nükleer reaktörüne sahip olacak.

Rolls-Royce, 2029 Yılına Kadar Mini Nükleer Reaktörler İnşa Edecek

Şirket, 2030’a kadar İngiltere’nin farklı bölgelerinde yaklaşık 10-15 nükleer santral inşa edeceklerini söyledi. Mini reaktörlerin boyutları küçük olduğundan, herhangi bir İngiliz şehri bunları inşa edebilir.

Çevreciler, İngiltere’nin nükleer enerjiyi tamamen terk etmesi gerektiğine inanıyor. Ülkenin daha ucuz yenilenebilir enerjiye odaklanması gerektiğini söylüyorlar. Ancak, endüstri temsilcileri mini reaktörlerin ucuz yenilenebilir enerji kaynaklarıyla (örneğin rüzgarla) rekabet edebileceğinden emindir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu