Rolls-Royce, 2029 Yılına Kadar Mini Nükleer Reaktörler İnşa Edecek - TeknoDiot.com

Rolls-Royce, 2029 Yılına Kadar Mini Nükleer Reaktörler İnşa Edecek

Abone Ol 

Rolls-Royce, 2029 yılına kadar mini nükleer reaktörler inşa edecek. Şirketin ihtiyaçları için ek özerk elektrik üretebilecekler.

takipçi satın al
takipçi satın al

Üretici Rolls-Royce, BBC’ye 2029 yılına kadar küçük nükleer santralleri kurmayı ve işletmeyi planladıklarını söyledi. Kısmen üretilebilir ve üretimin ek enerjiye ihtiyaç duyacağı ülkenin farklı bölgelerine taşınabilirler.

Reaktörü kurmak için 6 bin metrekarelik bir alan yeterlidir. Toplamda m. reaktör tarafından işgal edilecek bölge 4 hektar olacaktır. Üreticiye göre, her kasaba kendi nükleer reaktörüne sahip olacak.

Rolls-Royce, 2029 Yılına Kadar Mini Nükleer Reaktörler İnşa Edecek

Şirket, 2030’a kadar İngiltere’nin farklı bölgelerinde yaklaşık 10-15 nükleer santral inşa edeceklerini söyledi. Mini reaktörlerin boyutları küçük olduğundan, herhangi bir İngiliz şehri bunları inşa edebilir.

Çevreciler, İngiltere’nin nükleer enerjiyi tamamen terk etmesi gerektiğine inanıyor. Ülkenin daha ucuz yenilenebilir enerjiye odaklanması gerektiğini söylüyorlar. Ancak, endüstri temsilcileri mini reaktörlerin ucuz yenilenebilir enerji kaynaklarıyla (örneğin rüzgarla) rekabet edebileceğinden emindir.

Göz atın:   SEAT Leon’dan Büyük Bir Başarı Paylaşıldı!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu