Robotlara, Üretimde Yardımcı Olacak İşçi Eylemleri Öğretildi

Robotlara, üretimde onlara yardımcı olmak için işçilerin eylemlerini tahmin etmeleri öğretildi.

Bir grup Çinli bilim insanı , yaşayan işçilere müdahalesiz bağlantıya sahip endüstriyel robotların geliştirildiğini duyurdu.

Çin’den araştırmacılar, robotik sistemlerin bir çalışanın yakın gelecekte neye ihtiyaç duyacağını, örneğin konveyörlerdeki montaj işlemleri sırasında bir alete veya yardıma ihtiyaç duyacağını tahmin etmesine olanak tanıyan üretim çalışanlarına sensörler yerleştirdi.

Geliştiricilere göre, bu, işçilerin verimliliğini artıracak ve Çin’deki demografik kriz ve sürekli artan işgücü maliyeti ile ilgili sorunları çözecektir.

Araştırmacılar, tek başına serebral korteksten gelen sinyaller yeterli olmadığı için, çalışanların baş ve kas gruplarına bağlı özel sensör sistemleri oluşturdular. Ayrıca yorulduklarında veya monoton işlemler yaparken insanlar işe konsantre olmayı bırakır ve sinyal kalitesi düşer.

Kas gruplarından gelen sinir uyarıları daha kararlıdır ve bilgi içeriğini daha uzun süre korur. Baş ve kaslar birlikte, çalışanın gelecekteki eylemlerini tahmin etmeye yardımcı olan, ona anında yardımcı olan ve gerekli araçları sağlayan veya başka bir şekilde yardımcı olan bilgiler sağlar.

İLGİLİ İÇERİK:  Robotlar Ford'un Yeni Test Pilotları Oldu
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu