Tiktok Takipçi Satın Al

Riot Games’ten Dev Bağış Organizasyonu

Oyun ve espor ekosisteminin en büyük temsilcilerinden Riot Games, kurumsal sosyal sorumluluk alanında önemli bir girişimde bulunarak kâr amacı gütmeyen Riot Games Toplumsal Etki Fonu’nu hayata geçirmişti. Riot Games’in Karma adını verdiği program kapsamında, 12 Aralık 2019 – 13 Ocak 2020 tarihleri arasında, “Şafakgetiren Karma” kostümünden elde edilen gelirlerin tamamı Toplumsal Etki Fonu’na aktarılacak ve toplanan miktar oyuncuların karar vereceği hayır kurumlarına bağışlanacak.

Riot Games, küresel anlamda etki oluşturmak amacıyla, kâr amacı gütmeyen kuruluşu Riot Games Toplumsal Etki Fonu’nu hayata geçirdiğini duyurmuştu. Karma adı verilen bu programla birlikte, oyuncular tarafından seçilen hayır kurumları da dahil olmak üzere, dünyanın dört bir yanındaki hayır kuruluşlarına önemli miktarlarda bağış ve yatırım yapılması hedefleniyor. Bu kapsamda Şafakgetiren Karma kostüm gelirlerinin tamamı Riot Games Toplumsal Etki Fonuna bağışlanacak. Sonrasında ise oyuncular, Riot Games Toplumsal Etki Fonu’yla dünya çapında desteklemek istedikleri amacı ve kuruluşu seçebilecek.

Gelirlerinin tamamının bağışlanacağı içerikler şu şekilde:

  • Şafakgetiren Karma Kostümü

Riot Games’ten Dev Bağış Organizasyonu

  • Şafakgetiren Karma Renkleri
  • Şafakgetiren Karma Çerçeve Seti
  • Şafakgetiren Karma Paketi
  • Şafakgetiren Karma Kalp Paketi

Riot Games’ten Dev Bağış Organizasyonu

  • “Sevgiler” İfadesi

Bağış yapılacak kurumlar oyuncular tarafından seçilecek

Şafakgetiren Karma kostümü 12 Aralık 2019 – 13 Ocak 2020 tarihleri arasında alınabilecek. Daha sonra 2020’nin ilk çeyreğinde, oyuncular kendi bölgelerinde desteklenmesini istediği farklı toplumsal sorunları oylayacak. Sonrasında Riot Games, Şafakgetiren Karma aracılığıyla toplanan miktarın büyük çoğunluğunu oyuncuların oyladığı ve önem verdiği amaçlar uğruna çalışan, kâr amacı gütmeyen kuruluşlara aktaracak.

İlgili Makaleler

Oylamaya sunulacak hayır kuruluşları, etki, güvenilirlik ve diğer yasal süreç incelemelerinin ardından Riot Games tarafından duyurulacak. Oyuncuların belirttiği yerel sorunlara göre seçilecek kuruluşların her birine en az 10.000 dolarlık bağış yapılacak. Oylama süreci hakkında ayrıntılı bilgi ise 2020 başında paylaşılacak.

Bu tür makalelerimizi takip etmek istiyorsanız oyun haberleri kategorimizi takip edebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu