Riot Games Logosunu Değiştirdi! İşte Yeni Logosu - TeknoDiot.com

Riot Games Logosunu Değiştirdi! İşte Yeni Logosu

Abone Ol 

Marc ve Brandon, 12 yıl önce Riot’u kurduğunda, bir logoya ihtiyaçları vardı. Eşsiz bir şekilde tanınabilir, yumruklu bir şey olması gerekiyordu. 12 yıllık Riot Games ilk logo değişimini gerçekleştirdi.

takipçi satın al
takipçi satın al

Uzun süredir aynı logoyla marka çalışmalarını yürüten Riot Games, yeni logosunu yayınladı. Riot Games, zihinlere kazınan resmi logosunu değiştirme kararı aldı. Ekrana vuran o ikonik el, artık daha keskin hatlara ve daha sade bir yazıya sahip.

Marc, Brandon ve CEO Nicolo ile yakın çalışmalardan sonra, düşünülen gibi, orijinal logonun ruhunu yakalayan ve ihtiyaç duyduğu güncellemeyi veren bir yeni logo tasarımı ortaya çıktı. Dahası, yeni logo ile birlikte artık uzaklardan gelen bir elin ekrana vurması gibi bir olay olmayacak.

Riot Games Logosunu Değiştirdi! İşte Yeni Logosu

Riot Games yeni logosu!

Logonun kullanıldığı bütün yerlere baktıktan sonra, yumruğu Riot kelimesinden ayırmaya karar verildi. Bu yeni bir şey değil, kendi içsel değişimlerinden biri, sosyal medya hesapları ve hatta web sitelerinde de yeni logo konumlandırılmaya başlanmış durumda. Ancak, yumruğun yalnız olduğu zaman tanınabilir olması (ve iyi görünmesi) önemli olması altı çizildi.

Bir diğer büyük değişiklik, logoda yer alan yumruğu sol taraftan sağa kaydırılması. Yumruk ve ‘R’ harfinin birbirini yansıtması istenmiş görünüyor. Logo, zaman geçtikçe giderek daha fazla yerde yayılıyor olacak. Çok gördüğümüz bir şeye veda etmek bizim için ne kadar zor olursa olsun, her zaman yenilikler iyidir diyerek sonlandıralım.

Riot Games Logosunu Değiştirdi! İşte Yeni Logosu

Göz atın:   Riot Games, Oyun Şirketi Hypixel Studios'u Satın Aldı

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu