Tiktok Takipçi Satın Al

Riot Games, Oceanic Pro League’i Kapatıyor

Oceanic Pro League, Okyanusya’daki profesyonel League of Legends yarışmasının en üst düzeyiydi. 2015 yılında kurulan ve Riot Games Oceania tarafından düzenlenen ligde sekiz takım vardı.

Riot Games, Oceanic Pro League (OPL) ve Riot’un Sidney ofisinin kapatılacağını duyurdu. OPL, bölgedeki hem ticari büyümeyi hem de taraftar katılımını sağlamak için rekabetçi ve sürdürülebilir bir lig oluşturma hedefiyle beş yıl önce başladı.


Ne yazık ki, OPL hiçbir zaman Riot’un umduğu lige dönüşmedi ve şimdi hedeflerine ulaşamayınca kapatılacak. Riot Games yaptığı açıklamada, “Ne yazık ki, takımlarımızın ve oyuncularımızın en iyi çabalarına rağmen, OPL lig için hedeflerimize ulaşamadı” dedi. “Pazarın şu anda ligi şu anki haliyle destekleyebileceğine inanmıyoruz”

LoL’deki OCE Bölgesi için Son Değil

Oceanic bölgesindeki en büyük lig kapanırken, Riot bölgenin profesyonel oyuncularını desteklemeye devam edecek. Gibi Takımlar Legacy Esports, ORDER, Dire Wolves,  ve diğerleri oynayacağı bir lig olmadan artık, ama oyuncular şimdi LCS bir şans olabilir.

Riot Games, Oceanic Pro League'i Kapatıyor

Riot, LCS’deki tüm Oceanic oyuncuları için ithalat kuralını kaldıracak, bu da artık bir ithalat yuvasına girmeyecekleri anlamına geliyor. LCS kadrolarında şu anda sadece iki ithal oyuncu bulunabilir, bu nedenle bu 2021’de yeni fırsatlara kapı açar.

Golden Guardian’dan Ian ” FBI ” Huang ve Tommy ” Ryoma ” Le gibi oyunculara LCS’de şimdiden şans verildi. FBI, özellikle 2020 boyunca iyi bir performans sergiliyor ve Oceanic bölgesinden bir oyuncunun Kuzey Amerika’da başarılı olabileceğini kanıtladı. 2021, daha fazla Oceanic oyuncusunun Kuzey Amerika ligine gireceği yıl olabilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu