Tiktok Takipçi Satın Al

Rezistans Ne İşe Yarar?

Yaşamımızın her alanında çeşitli cihaz ve makinelere ihtiyaç duyuyoruz. Ancak çoğu zaman hiçbirinin nasıl çalıştığını düşünmüyoruz. Oysa bunların yapısını ve çalışma mekanizmasını incelediğimizde hayran kalmamak mümkün değildir.

Örneğin fırından klimaya varana kadar pek çok elektrikli ev aleti, rezistans adı verilen bir ısıtıcı yardımıyla işlevini yerine getirir.


Bu direnç telleri, elektrik enerjisinin ısı enerjisine dönüşmesini sağlar. Fakat yalnızca tel formunda değil, daha pek çok rezistans çeşidi mevcuttur.

Rezistans Kullanım Alanları

Elektrikli eşyaların düzgün çalışabilmesi rezistanslara bağlıdır. Rezistansların kaliteli borulardan yapılmış olması, eşyaların uzun süre sorunsuz bir biçimde kullanılmasını mümkün kılar.

Bunların ısıya karşı mukavemeti çok yüksektir. Tekstil, ağır sanayi, cam sanayi, plastik sanayi gibi sektörlerde de yaygın kullanım alanı bulurlar. Termostatlarda ve havyalarda da karşımıza çıkan rezistanslar; bilardo masaları ve takım tezgâhlarında da bulunur.

Ayrıca soğutma sistemlerinde ve iş makinelerinde rezistanslardan yararlanılır. Şerit veya yassı rezistanslar genellikle ekmek kızartıcı, ütü gibi ev eşyalarında tercih edilirken; kablo şeklinde olanlar oto camlarında ve elektrikli battaniyelerde kullanılır.

En İyi Rezistans Çeşitleri

En fazla kullanılan rezistans türleri arasında şunları örnek göstermemiz mümkündür:

 1. Fişek rezistans
 2. Boru rezistans
 3. Serpatin rezistans
 4. Çember rezistans
 5. Silikon kaplama rezistans
 6. Otoklav rezistans
 7. Seramik rezistans
 8. Gizli rezistans
 9. Tüp rezistans

Bununla beraber, rezistans modelleri şöyle de gruplandırılabilir:

 • Kelepçe rezistanslar
 • Asit banyo rezistansları
 • Sıcak yolluk rezistansları
 • Meme rezistansları
 • Hava soğutma kabinli rezistanslar
 • Exproof rezistanslar
 • Atex rezistanslar

Rezistans Tipleri ve Fiyatları 2022

Bu alanda yenilikçi ve uygun fiyatlı çözümleriyle öne çıkan Ser Rezistans, modern teknolojiyi profesyonel hizmet anlayışıyla bir araya getirir. Tüm rezistans ihtiyaçlarına etkin bir şekilde yanıt veren firma; infrared ısıtma ve zemin ısıtma gibi hizmetler de sunar.

Ülkemizin ve dünyanın tanınmış rezistans üreticilerinden biri olan Ser Rezistans, ulusal ve uluslararası pazarda söz sahibidir.

Siz de evinizde veya iş yerinizde rezistansı bozulan elektronik ürünleri eskisi gibi kullanmak istiyorsanız, rezistans çeşitleri için Ser Rezistans firmasını tercih edebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu