Tiktok Takipçi Satın Al

Resident Evil 2’nin Dağıtım Miktarı Belli Oldu

25 Ocak 2019 tarihinde çıkış yapan Resident Evil 2’nin dünya çapında PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları üzerinde toplamda ne kadar dağıtıldığı açıklandı!

Capcom, 25 Ocak’ta piyasaya sürülen Resident Evil 2’nin PlayStation 4, Xbox One ve PC’de dört milyon adede ulaştığını bildirdi. Yayınlanan rapor, lansmandan neredeyse bir ay sonra geliyor. Capcom daha önce, ilk hafta dağıtımın üç milyon adeti aştığını ve bunun da bir milyon adetin üç hafta içinde gönderildiğini açıkladı.


Resident Evil 2 kilometre taşına ek olarak , Capcom, Resident Evil franchise’ının kümülatif satışlarının 90 milyon adedi aştığını açıkladı. Resident Evil 2’nin ücretsiz ek paketi The Ghost Survivors, 15 Şubat itibariyle erişilebilir hale geldi malum. Oyunun kendisi gibi takip eden süreçte gelen bu ek içerikler de (bazılarınca, kısa sürmeleri nedeniyle eleştirilseler dahi) beğenildi. Dolayısıyla, önümüzdeki süreçte de satışlarda bir artış yaşanması beklenebilir. Acaba 5 milyona ne zaman ulaşılacak?

Resident Evil 2'nin Dağıtım Miktarı Belli Oldu

Resident Evil oyunu hakkında

Resident Evil imtiyaz oyuncuları korkunç durumları kaçmak için silah ve diğer öğelerin çeşitli kullanmaktadır ettiği hayatta kalma-korku oyunları vardır. Serideki oyunların kümülatif satışları, 1996’da ilk çıkışından bu yana 90 milyon adet (26 Şubat 2019 itibariyle) toplam. 20 yıldan fazla bir süre sonra, dünyanın dört bir yanındaki tutkulu hayran kitlesinin sürekli desteği, Capcom’un amiral gemisi oyun serisi.

İlk olarak 1998 yılında piyasaya sürülen Resident Evil 2 , 4.96 milyon adet kümülatif satış gerçekleştirerek Resident Evil franchise’ındaki en çok satan dördüncü oyun oldu . 2019 sürümünde Capcom, mevcut nesil oyun platformları için oyunu tamamen sıfırdan kurmak için en son Ar-Ge tesislerini kullandı. Capcom’un tescilli geliştirme motoru RE ENGINE ile mümkün kılan detaylı, foto-gerçekçi grafikler de dahil olmak üzere görsel efektlerin yanı sıra, oyuncuya Dolby Atmos 7.1.4 özelliğine sahip ses ve kullanan gerçek zamanlı ses görüntüsü oluşturma ile taze bir korku deneyimi sunuyor binaural teknolojisi. Sonuç olarak, Resident Evil 2Hem medyadan hem de oyun oyuncularından dünya çapında kritik beğeni topladı ve dünya çapındaki satışları dört milyon adede yükseltti. Ayrıca, Capcom, Resident Evil 2 oyuncularına daha uzun ve daha etkileyici bir oyun deneyimi sunmak için 15 Şubat’ta The Ghost Survivors adlı ücretsiz ek içeriği yayınladı .

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu