Tiktok Takipçi Satın Al

Renault ve Nissan’dan Ortak Merkez

Renault ve Nissan, ABD’deki Silikon Vadisi ve İsrail Tel Aviv’deki ortak inovasyon laboratuvarlarına ek olarak, Çin’de yeni bir Araştırma-Geliştirme merkezi kurdu.

Şanghay’daki yeni laboratuvar, otonom sürüş, internet bağlantılı ve elektrikli araçlar için teknoloji geliştirmeye odaklanacak. Renault ve Nissan, yeni tesis ile birlikte Çin’deki yeni girişimler ve diğer ortaklar ile açık inovasyon fırsatları geliştirme imkanına haiz olacak.


Şanghay’da geliştirilen teknolojiler, Renault ve Nissan tarafından dünya genelinde kullanıma sunulacak. Renault ve Nissan, Çin’in Şanghay şehrinde İttifak Otomotiv Araştırma ve Geliştirme Ltd. Adını taşıyan ve Şanghay İttifak İnovasyon Lab (AIL-SH) adını verdiği yeni bir araştırma ve geliştirme merkezi kurdu.

Renault ve Nissan, araştırmalarında özelikle otonom sürüş, internet bağlantılı ve elektrikli araçlara odaklanacak olan bu yeni kurumta yüzde 50’şer paya sahip. İnovasyon merkezinin öncülüğünde geliştirilen teknolojiler, Çin’de ve dünyanın dört bir yanında satılan Renault ve Nissan çalgılarda uygulanacak.

Renault ve Nissan'dan Ortak Merkez

İlgili Makaleler

İttifak Araştırma ve İleri Mühendislik Kıdemli Başkan desteksı Takao Asami: “Çin, yalnızca dünyanın en büyük otomobil pazarı olmakla kalmıyor, bununla beraber geleceğin mobilitesini değiştirecek yeni teknolojilere de öncülük ediyor. Stratejik açıdan bakılmış olduğunda, İttifak’ın 2018 senesinde en yüksek satışı gerçekleştirdiği bu coşku verici pazarda bir geliştirme merkezine haiz olması örutubet taşıyor. Burada edinilen know-how yalnızca Çin’de değil, bununla birlikte dünyanın geri kalanında da kullanılacak ve bu da İttifak 2022 orta vadeli planımızın zorlu hedeflerine ulaşmamıza yardımcı olacak.” dedi.

İttifak 2022 orta vadeli planı kapsamında, 2022 yılı itibariyle 12 adet yeni sıfır emisyonlu elektrikli aracın lansmanının gerçekleştirilmesi, farklı otonomi seviyelerine sahip 40 aracın pazara sunulması ve araçların yüzde 90’ından fazlasının dünya çapında internet bağlantılı olması planlanıyor. Plan, aynı zamanda robot araç çağırma mobilite hizmetlerinin işletimine dönük bir taahhüt de yer ediniyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu