Tiktok Takipçi Satın Al

Android İçin En İyi 5 Reklam Engelleyici Tarayıcı

Google Chrome, Android veya çeşitli masaüstü işletim sistemlerinde tarayıcı pazarına hakimdir. Ancak Chrome’un da bir kusuru var, bu da reklamlar ve gizlilik.

Google’ın tüm iş modelinin veri toplamak ve reklam sunmak olduğu düşünüldüğünde, bu sürpriz değil. Bununla birlikte, Google Chrome’un yerini alabilecek reklam engelleyicilere sahip çok iyi Android tarayıcıları vardır. Bunların çoğu diğer platformlarda ve cihazlarda bile mevcuttur. İşte Android için en iyi 5 reklam engelleyici tarayıcı. Bu uygulamalar, Android cihazınızda rahatsız edici reklamları engellemenize yardımcı olur.

Mozilla Firefox Tarayıcı

Mozilla Firefox , en azından sahip olduğu kullanıcı sayısı söz konusu olduğunda bu günlerde pek popüler bir isim değil. Ancak konu kullanıcı gizliliği olduğunda Firefox hala tartışmasız en iyi tarayıcıdır.

Firefox’un Android sürümünün kusurları var, ancak uzantı desteğiyle bunları telafi etmekten çok daha fazlası. Evet, Android için Firefox, masaüstü sürümü kadar olmasa da uzantıları destekler.

Ancak, masaüstü tarayıcılar için en iyi AdBlock uzantılarından bazıları Android için Firefox’ta da mevcuttur. Firefox Android, Adblock plus’ı desteklemiyor. Parola yöneticileri ve gizlilik için Android için Firefox’u Android’deki en iyi reklam engelleme tarayıcılarından biri yapan başka uzantılar da var.

Android İçin En İyi 5 Reklam Engelleyici Tarayıcı

Samsung İnternet Tarayıcı

Samsung Internet, Android’deki en iyi tarayıcı için başka bir rakip. Ayrıca, Android’de tarayıcı uzantılarını destekleyen çok az tarayıcıdan biridir. Firefox kadar çok uzantıya sahip değil, ancak aralarından seçim yapabileceğiniz epeyce reklam engelleyici uzantısı var. Tarayıcı, altta istediğiniz araç çubuğu kısayollarını seçmenize ve seçmenize bile izin verir.

Alt araç çubuğu, tek elle gezinmeyi kolaylaştırır. Ayrıca, reklam engelleyiciyi hızlı bir şekilde açıp kapatmak için reklam engelleyici kısayolunu da yerleştirebilirsiniz. Bu listedeki diğer bazı tarayıcıların aksine, Samsung Internet yalnızca Android’de kullanılabilir. Ancak, Chromium tabanlı tarayıcılar için Samsung İnternet uzantısıyla, firefox olmadığı sürece tüm yer imlerinizi, geçmişinizi vb. masaüstü tarayıcınızla senkronize edebilirsiniz.

Android İçin En İyi 5 Reklam Engelleyici Tarayıcı

Brave Tarayıcı

Brave Browser’ın reklamlara benzersiz bir yaklaşımı vardır. Reklamları tamamen engellemez, aksine gördüğü reklamların kontrolünü kullanıcıya verir. Ziyaret ettiğiniz web sitelerindeki çoğu reklamı engeller ancak size kendi reklamlarını gösterir.

Kullanıcı, bu reklamları gördüğü için Cesur belirteçler alır. Kullanıcı daha sonra bu jetonları desteklemek istedikleri web sitelerine ödeme yapmak için harcayabilir. Tarayıcı, bir web sitesini ne sıklıkta ziyaret ettiğinize bağlı olarak bunu otomatik olarak yapabilir.

Bunun dışında, Brave’in Chrome’a ​​göre alt araç çubuğu gibi başka avantajları vardır. İstediğinizde veya yalnızca bir elinizi kullanabildiğinizde kullanışlıdır. Performans söz konusu olduğunda, Brave kendisini Chrome’dan 6 kata kadar daha hızlı olarak tanıtıyor.

Android İçin En İyi 5 Reklam Engelleyici Tarayıcı

Microsoft Edge Tarayıcı

Microsft Edge, bir Chromium tabanına geçişten bu yana biraz daha popülerlik kazanıyor. Firefox dışında Android’deki çoğu tarayıcıda olduğu gibi, Microsoft Edge de Google özellikleri olmadan farklı bir görünümde Chrome’dur.

Bunun yerine Microsoft özelliklerine sahiptir ve Microsoft verilerinizi toplar. Ancak Edge’i masaüstünde kullanıyorsanız, Android’de de kullanmak mantıklıdır.

Edge, gizlilik odaklı tarayıcı olmayabilir, ancak bu bölümde kesinlikle Chrome’dan biraz daha iyi performans gösteriyor. Tarayıcı, özelleştirilmediği takdirde yeniden düzenlenebilen bir menü içeren bir alt araç çubuğuna sahiptir. Tarayıcı Ayarlarında, Firefox veya Samsung Internet kadar iyi olmasa da reklamları engelleme seçeneğini de bulacaksınız.

Android İçin En İyi 5 Reklam Engelleyici Tarayıcı

Kiwi Tarayıcı

Kiwi Tarayıcı, steroidler üzerinde Chrome olma hedefiyle Android’de bir Chrome alternatifi olarak başladı. Bu günlerde tarayıcı Chrome’dan biraz daha farklı görünüyor. Ancak yine de Chrome ile aynı temelde çalışır. Kiwi, bazı reklamları engelleyen ancak bazılarına izin veren yerleşik bir reklam engelleyiciye sahiptir.

Web sitelerinin kâr etmesi ve yaptıklarını yapmaya devam etmesi için reklamlar önemlidir. Reklamlar ayrıca iyi, bilgilendirici ve faydalı olabilir. Bu nedenle, Kiwi yalnızca rahatsız edici müdahaleci reklamları engeller.

Özellik listeleri arasında araç çubuğunu en alta getirme yeteneği ve araç çubuğundaki el işaretiyle tanımlanan kullanışlı bir erişilebilirlik düğmesi bulunur.

Üzerine tıklamak, tarayıcıyı ekranın alt yarısına getirir, böylece bir web sitesinin en üstüne kolayca ulaşabilirsiniz. Ancak Kiwi’nin en belirleyici özelliği Chrome uzantılarını desteklemesidir. Evet, Chrome’un masaüstü sürümü için Chrome web mağazasında bulunan hemen hemen tüm uzantılar Kiwi’ye de yüklenebilir.

Reklamlar, günümüzde birçok insanın geçimi için çok önemlidir. Birincil işi reklam sunmak olan dev teknoloji şirketleri var. Bu web sitesi de reklamlar sayesinde mümkün oldu. Doğal olarak reklamlara karşı değiliz, ancak doğru yapılmadığında reklamların da kötü olabileceğinin farkındayız. Daha fazla para kazanmak ve tarama deneyimini bir kabusa dönüştürmek için reklamları kötüye kullanan sayısız web sitesi var.

Android için bu reklam engelleyici tarayıcılarla, favori web sitelerinizi reklamlarını engelleyerek değil, keşfedilmemiş bölgelere çıktığınızda kalkanlarınızı koruyarak destekleme seçeneğiniz var.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu