Tiktok Takipçi Satın Al

Reed Hastings Kimdir?

Bu makalemizde sizlere Reed Hastings’in kim olduğunu ve hayat hikayesinden kesitleri aktaracağız. Detaylar makalemizde…

Reed Hastings 1960 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Boston kentinde hayata gözlerini açmıştır. Babası avukatlık işi ile ilgilenen eğitimli bir kişidir. Peki Reed Hastings kimdir?


Bu yüzden de eğitimine önem gösterilmiştir. Matematik dersleri almış ve belli bir dönem ise deniz kuvvetlerinde astsubaylık görevi yaparak hayatını sürdürmüştür. 1983 yılında ise okulundan mezun olarak eğitim hayatını bitirmiştir.

1985 yılında Svaziland’a gitmiş ve burada matematik öğretmenliği yaparak öğrenciler yetiştirmiştir. İki yıllık öğretmenlik sürecinden sonra 1988 yılında bilgisayar mühendisliği bölümünden yüksek lisans diploması alarak teknoloji ile tanışmaya ve yakından ilgilenmeye başlamıştır.

Reed Hastings Kimdir?

Netflix’in Kuruluşu

Reed Hastings, eğitimi bittikten sonra yazılım mühendisi olarak çalışmaya başlamıştır. 1991 yılında ise bu işi bırakarak arkadaşları olan Mark Box ve Raymond Peck ile Püre Software adlı yazılım şirketini kurmuştur. Daha sonrasında şirket başka birine satılarak 1997 yılında Netflix‘i kurmuştur. İlk başka 7 günlüğüne kargo şirketleri ile çalışarak müşterilerine film kiralamaya başlamıştır.

1999 yılında ise şirketin sistemini değiştirmiş ve aylık ücret ödeyen müşterilerine sınırsız sayıda DVD kiralayarak tanınmaya başlamıştır. Bu sistem ile 2007 yılında 1 milyar sayısına ulaşan DVD’sini müşterine kargolamıştır. 2015 yılından itibaren ise 70 milyondan fazla bir üyeye sahip olan film şirketine sahip olmuştur. 2007 yılında ise online macerası başlamıştır.

Online macerası ile tanınan şirket 2013 yılının sonunda hisseleri 3 kat değer kazanmaya ve milyonlarca üyeler tarafından takip edilmeye başlanmıştır. Bu makalemizde sizlere Reed Hastings kimdir bundan bahsettik.

Netflix’in kuruluş hikayesi nedir?

Netflix, 1997 yılında Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından DVD’leri posta yoluyla kiralama hizmeti olarak kuruldu. İlk olarak sadece ABD’de hizmet veren şirket, 2007 yılında online yayın platformuna dönüştü. Bugün, Netflix, dünya genelinde 200 milyondan fazla abonesi olan en büyük online yayın platformlarından biridir. Netflix, orijinal içerikleri ve popüler TV şovları ve filmleriyle tanınır.

Reed Hastings Kimdir?

Reed Hastings, Amerikalı bir iş adamı ve Netflix’in kurucu ortağıdır. 1960 yılında doğan Hastings, Bowdoin College ve Stanford Üniversitesi’nde eğitim aldı. Netflix’in yanı sıra Facebook ve Microsoft gibi şirketlerin yönetim kurulu üyesidir.

Reed Hastings ne mezunu?

Barış Gücü’nden döndükten sonra, Hastings adlı kişi, öncelikli tercihi olan MIT Üniversitesi’ne kabul edilmedi. Bunun yerine Stanford Üniversitesi’nde eğitimine devam etti ve 1988 yılında Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesi aldı. Bu bilgi, 6 Şubat 2023 tarihinde paylaşılmış.

Reed Hastings Kimdir? Reed Hastings Kimdir?

Reed Hastings Kimdir?

Reed Hastings Kimdir?

Reed Hastings Kimdir? Reed Hastings Kimdir? Reed Hastings Kimdir? Reed Hastings Kimdir? Reed Hastings Kimdir? Reed Hastings Kimdir? Reed Hastings Kimdir? Reed Hastings Kimdir?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu