Tiktok Takipçi Satın Al

Redmi Note 8 Pro ve Xiaomi Mi A3 İçin Android 10 Güncellemesi Yayınlandı

Xiaomi Mi A3 ve Redmi Note 8 Pro için nihayet Android 10 güncellemesi yayınlandı.

Aylarca bekledikten sonra Xiaomi, Mi A3 Android One telefonu ve MIUI çalıştıran Redmi Note 8 Pro için Android 10 güncellemesini yayınlamaya başladı.


Xiaomi’nin ülkemizde de oldukça satılan modelleri Mi A3 ve Redmi Note 8 Pro, sonunda Android 10 güncellemesine kavuştu. Firma kademeli olarak yeni güncellemeyi kullanıcılara yolluyor.

Mi A3’ün aslen güncellemeyi haftalar önce alması bekleniyordu, ancak yakın tarihli bir rapor COVID-19 (koronavirüs) salgını nedeniyle bir gecikme olduğunu söyledi. Neyse ki, güncelleme telefon sahipleri için artık mevcut ve OTA’nın cihazlarına ulaşmasını beklemek istemeyenler için XDA Geliştiricileri sayesinde bir indirme bağlantısı bile var.

Xiaomi Mi A3 ve Redmi Note 8 Pro’ya Android 10 güncellemesi geldi

Xiaomi Mi A3 Android 10 güncellemesi 1.3GB boyutunda ve V11.0.7.0.QFQMIXM sürümü olarak geliyor. Değişiklik, sistem kararlılığının arttığını ve sistem gecikmesinin azaldığını söylüyor. Bununla birlikte, Android 10 akıllı cevap, Dijital Refah için Aile Bağlantısı, yeni jest tabanlı navigasyon ve tabii ki sistem genelinde Karanlık Mod gibi bir dizi ilginç yeni özellik getiriyor.

Redmi Note 8 Pro ve Xiaomi Mi A3 İçin Android 10 Güncellemesi Yayınlandı

Redmi Note 8 Pro için güncelleme şu anda Rusya ve Pakistan’da sunuluyor. İlerleyen zamanlarda ise Avrupa ülkelerinde ve ülkemizde de yayında olacak. Güncelleme; 1.9GB boyutunda ve Şubat 2020’nin güvenlik yamasıyla birlikte gelmekte.

Bu iki cihazdan birine sahipseniz, OTA için henüz bir bildirim almadıysanız devam edin ve telefon ayarlarınızdaki güncellemeyi kontrol edin. Son olarak Android 11 için ilk geliştirici sürümü yakın zamanda dağıtılmaya başlandı bile. Gördüğünüz üzere hala daha firmaların Android 10 geçişini konuşuyoruz. Google’ın Android işletim sistemi güncellemeleri için bir çözüm bulması gerektiği oldukça açık.

Redmi Note 8 Pro ve Xiaomi Mi A3 İçin Android 10 Güncellemesi Yayınlandı

Redmi Note 8 Pro ve Xiaomi Mi A3 İçin Android 10 Güncellemesi Yayınlandı Redmi Note 8 Pro ve Xiaomi Mi A3 İçin Android 10 Güncellemesi Yayınlandı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu