Redmi Note 11 Serisi İlk Kez Samsung AMOLED Ekran Kullanacak

Birkaç gün önce Redmi, Redmi Note 11 serisinin lansman tarihini duyurmak için resmi Weibo koluna gitti. Şirkete göre, bu yeni dizi 28 Ekim’de resmi olarak saat 19:00’da gelecek.


Redmi bu seriye “Little King Kong” serisi de diyor. Lansman tarihinin açıklanmasından bu yana Redmi yetkilileri bu seri hakkında bilgiler yayınlıyor. Dün, bu akıllı telefonun görünümüne odaklanıldı. Bugün, odak ekranda görünüyor.

Redmi’nin resmi Weibo’suna göre Redmi Note 11 serisi AMOLED ekranla gelecek. Bu, bir Redmi cihazının bir AMOLED ekranı kullanacağı ilk zamandır. Yetkili, ekranın sektördeki en rafine ürünlerden biri olacağını iddia ediyor.

Bu ekran, daha iyi renk üretimi sağlayabilen DCI-P3 geniş renk gamını destekleyecektir. Ayrıca, ekran parlaklık ayarını daha zamanında ve doğru hale getiren nadir bir 360 ° ışık sensörü ile birlikte gelecek. Ayrıca, bu ekran mavi ışık azaltma ekleyecektir. Ekran efekti ve göz koruması, uzun saatler kullanımdan sonra bile sorun olmamasını sağlar. Genel olarak, ekran çok göz dostudur.

 

Redmi Note 11 Serisi İlk Kez Samsung AMOLED Ekran Kullanacak

Redmi Note 11 ekranı birinci sınıf

Redmi Note 11’in ekran-gövde oranının da çok iyi kontrol edildiğini belirtmekte fayda var. Yalnızca 1,75 mm ultra dar çerçeveye sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda K40 serisinin önceki delikli ekranını da yeniden üretir. Merkez proaktif diyafram sadece 2,96 mm’dir ve bu da mükemmel bir görsel deneyim sağlayabilir.

Mükemmel görüntü kalitesi ve ekran formuna ek olarak Redmi Note 11, 120Hz yüksek yenileme hızını da destekler. Ayrıca, hızlı görüntüleme ve yanıt verme yetenekleri sağlayabilen 360Hz dokunmatik örnekleme hızını destekler. Bu, bu cihazın genel çalışmasını daha sorunsuz hale getirir. Ayrıca Redmi Note 11 serisi simetrik JBL Dual hoparlörler kullanacak, ses ve video efektleri de oldukça iyi.

Genel olarak Redmi Note 11 serisinin ekran özelliklerinin Note serisinin orijinal dişli sistemini tamamen aştığı söylenebilir. Redmi’ye göre bu akıllı telefon Note serisinin en iyi ekranlarından birine sahip olacak.

Bu aynı zamanda Lu Weibing’in daha önce söylediklerini de doğruluyor. Lu Weibing’in Redmi Note 11’in Note serisinde gördüğümüz her şeyden tam bir yükseltme olduğunu söylediğini hatırlayın. Note serisindeki diğer akıllı telefonlardan daha güzel ve daha hızlı. Bu akıllı telefon birkaç gün içinde Çin’de resmi olarak piyasaya sürülecek.

Redmi Note 11 Serisi İlk Kez Samsung AMOLED Ekran Kullanacak

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu