TeknoDiot.com
   
     

Reddit, Kullanıcılarını Hesap İhlallerine Karşı Uyardı

Reddit, Kullanıcılarını Hesap İhlallerine Karşı Uyardı İnternet Haberleri Siber Güvenlik Haberleri

Geçtiğimiz senede zaman zaman güvenlik sızıntıları ile haber olan reddit bir kez daha gündemde;

Daha önceden de bildiğimiz Reddit Mayıs 2007’den önce siteye hesap kaydeden tüm Reddit kullanıcılarının verilerinin sızdırılığını açıklamıştı.

Reddit Kullanıcılarını Muhtemel Hesap İhlaline karşı uyardı

Popüler sosyal medya platformu olan Reddit’in , geçtiğimiz saatte yaptığı bir duyuruda kullanıcılarını olası bir hesap ihlaline tedbiren uyardı. Reddit yapmış olduğu açıklamada kullanıcılarına, şüpheli etkinlik nedeniyle bazılarının hesaplarını kapattıklarını açıkladı.

Reddit yöneticisi Sporkicide ‘in yaptığı açıklamada;

[sp-related style=”light” id=”34749″]

“Güvenlik endişesi nedeniyle çok sayıda hesap kilitlendi. “Güvenlik kaygısı” ile, hesabın yetkisiz erişimi gösterebilecek normal davranışına uymayan olağandışı faaliyetler kastedilmektedir” ifadelerini kullandı.Olay sonrası güvenlik uzmanları bildirilen faaliyetin belirli bir saldırının profiline uyduğunu belirtti.

Sorunu blog yazısında kullanıcılarına bildiren Reddit;

kullanıcıların benzersiz güçlü şifreler kullanmasını ve mümkün olduğunca iki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirmelerini tavsiye etti.
Yeni şifreler için kullanıcı hesaplarının kilitlenmesi, popüler sosyal medya platformundaki hesaplara bir saldırı olduğunu gösteriyor.

 


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.