Tiktok Takipçi Satın Al

Disney+ Kasım Ayından Bu Yana 28.6 Milyon Aboneye Ulaştı

Disney CEO‘su Disney + abonelerinin çoğunun ABD’den geldiğini söyledi. Ancak ileride, yayın akışı hizmeti bu Mart ayında daha fazla Avrupa ülkesine ve Hindistan’a genişledikçe şirket yeni abonelerin dış pazarlardan gelmesini bekliyor.

Disney + için güçlü başlangıç devam ediyor. Salı günü Disney, şirketin yayın hizmetinin Kasım ayında lansman gününde çektiği 10 milyondan fazla kayıttan bugüne kadar 28,6 milyon ücretli abone çektiğini açıkladı.


Şirket CEO’su Bob Iger bir kazanç çağrısında “Disney + lansmanı son derece başarılı oldu, en büyük beklentilerimizi bile aştı” dedi .

Akış hizmetinin başarısını , yeni Star Wars temalı şov olan The Mandalorian ile birlikte klasik TV dizisi The Simpsons’ı içeren Disney kütüphanesine ekledi. Iger, Disney + ‘nın başarısındaki bir diğer faktör nispeten düşük fiyatı olduğunu söyledi. Disney + şu anda ayda 6,99 dolar veya yılda 69,99 dolar karşılığında satışa sunulmaktadır. Şirketin yakın vadede herhangi bir fiyat değişikliği düşünmediğini belirten Iger’e göre, “Bu ürünün evrensel çekiciliği oldukça güçlü.”

Disney+ Kasım Ayından Bu Yana 28.6 Milyon Aboneye Ulaştı

Disney+’ da her şey yolunda!

Disney’in sahip olduğu Hulu’nun 2007’den beri var olduğunu, ancak sadece 30.7 milyon abonesi olduğunu düşündüğünüzde Disney +’nın ani büyümesi oldukça çarpıcı.

Netflix’in aksine, dünya çapında 167 milyon abonesi var. Ancak şirketin ABD’deki büyümesi 61 milyon ücretli üyeye yavaşladı. Iger, Disney + abonelerinin çoğunun ABD’den geldiğini söyledi. Ancak, ileride, Disney + bu Mart ayında daha fazla Avrupa ülkesine ve Hindistan’a genişlerken dış pazarların kullanıcı büyümesini artırmasını bekliyor.

Iger, mevcut abonelerin yaklaşık yüzde 50’sinin ana Disney + web sitesi üzerinden kaydolduğunu ekledi. Yüzde 20’lik bir kısmı Verizon’dan geldi. Kalan müşteri kayıtları, Roku, Apple’ın iTunes ve Google Play gibi üçüncü taraf platformları aracılığıyla gerçekleşti.

Iger’e göre, Mandaloryan Ekim’de ikinci sezonla geri dönecek. Disney + için planlanan Marvel çizgi roman şovlarına gelince, Falcon ve The Winter Soldier Ağustos ayında gelecek, WandaVision ise Aralık ayında çıkacak.

Disney+ Kasım Ayından Bu Yana 28.6 Milyon Aboneye Ulaştı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu