Tiktok Takipçi Satın Al

Fiyatı ile Dudak Uçuklatan Red Dead Redemption 2, PC’ye Ne Zaman Çıkacak?

Red Dead Redemption 2 oyunu ne zaman PC platformuna çıkacak? Red Dead Redemption 2’nin PC çıkış tarihi oyuncular tarafından merak konusu, Rockstar Games şuanda konsol oyuncularını mutlu etti.

Vahşi Batı’da konusu geçen olan oyun, ilk oyundan 12 yıl öncesini konu alacak. 1899’un Amerika’sında geçecek olan yapımın başlangıç noktası ise Van der Linde çetesinin başarısız soygun girişimi olacak. Blackwater kasabında başlayacak olan oyunun hikayesi, başarısız soygun girişimin ardından peşimize düşen Vahşi Batı’nın en iyi kelle avcılarında kaçmamız ile devam edecek. Arthur Morgan olarak süre gelen bu kaçışın yanı sıra, Vahşi Batı’nın zor koşulları ile mücadele edeceğiz.


Red Dead Redemption 2, Rockstar Studios tarafından geliştirilip, Rockstar Games tarafından ise yayınlananan aksiyon dolu kovboy oyunu. Vahşi Batı temalı aksiyon-macera türü içeren bir yapım olan oyun resmi olarak 26 Ekim 2018 tarihinde Xbox One ve PlayStation 4 için çıkışını gerçekleştirmişti. Fiyat konusunda epeyce oyun gündemine gelmişti ve gelmeye devam ediyor.

Konsolların aksine Red Dead Redemption 2’nin PC sürümü için henüz verilmiş bir çıkış tarihi yok. Hatta bunun olacağının garantisi de yok çünkü orijinal Red Dead Redemption oyunu hiçbir zaman PC’ye gelmedi ve yıllar boyunca bir ümitle beklendi.

[sp-related style=”light” id=”31416″]

Fiyatı ile Dudak Uçuklatan Red Dead Redemption 2, PC'ye Ne Zaman Çıkacak?

Buna rağmen Rockstar Games’in stratejisi bu sefer değişebilir ve GTA 5’deki modeli izleyebilir. GTA 5 önce PlayStation 3 ile Xbox 360 için çıkmıştı, ardından yeni nesil konsollarla birlikte PC’ye gelmişti. Aradan bir buçuk sene geçmişti. Aynı durumun yaşanacağını düşünürsek, Red Dead Redemption 2 PC’ye 2020 Nisan ayında gelebilir.

Tabii ki şimdi nesil konsolların GTA 5 çıkışıyla kıyaslarsak bu süre daha da kısalabilir. Trevor, Michael ve Franklin’in macerası PS4 ve Xbox One’a gelmişti, ardından 5 ay sonra da PC için çıkmıştı. Yani Red Dead Redemption 2’de de bu metod izlenirse, oyun 2019 Mart ayında çıkabilir.

[sp-related style=”light” id=”32078″]

Son olarak Red Dead Redemption 2, ilk 3 günde 725 Milyon doların üzerinde satış yaptı. Red Dead Redemption 2 ilk 3 günde deli gibi sattı desek yanlış olmaz. GTA’nın yapımcısı Rockstar Games’in çok konuşulan oyunu Red Dead Redemption 2 gerçekten rekor satış elde etmiş oldu.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu